Eismas

2019.01.18 11:02

Smarkus snygis stabdo eismą Vilniuje

15min.lt2019.01.18 11:02

Penktadienio ryte gausiai pradėjus snigti, „Susisiekimo paslaugos“ praneša apie autobusų bei troleibusų eismo pokyčius. 15min skaitytojai informuoja, kad kai kuriose gatvėse – eismo spūstys.

„Dėl intensyvaus snygio ir sudėtingų eismo sąlygų 10, 34, 49, 50 ir 69 maršrutų autobusai laikinai nukreipiami per Kalvarijų g. Taip pat sutriko viešojo transporto judėjimas T. Narbuto g.“, – rašoma įmonės feisbuko paskyroje. 

Laikinai sutriko ir 3G, 24, 36, 40, 53, 56, 57, 65, 66 ir 76 maršrutų autobusų judėjimas. Vėliau atnaujintame pranešime nurodoma, kad per T.Narbuto gatvę važiuojantys 1 ir 7 maršruto troleibusai nukreipiami Kauno g., Žemaitės g., Savanorių pr., Laisvės pr. ir toliau judės įprasta trasa. 

Taip pat nurodoma, kad 28 maršruto autobusai nevažiuoja iki Valų – apsisuka Grigiškių žiede. Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptiko Vytauto Sakalausko, nustoti snigti turėtų bent po vidurdienio. Oro temperatūra svyruos tarp +2 ir -3.

„Antroje dienos pusėje turėtų šalti. Vakarop kai kur gali būti dar nedideli pasnyguriavimai“, – 15min komentavo V. Sakalauskas. 

Sinoptikas perspėja, būti atsargiems, kadangi sniegas uždengia po juo esantį plikledį. 

15min skaitytojas praneša, kad T. Narbuto gatvėje eismas kylant į kalną visiškai sustojęs. 

„Vietoje stovi maždaug 20 troleibusų, eismas nejuda. Sėdime čia jau gal valandą. Skambinome į „Grindą“, buvo atvažiavusi viena mašina, vieną juostą pabarstė ir išvažiavo, tačiau pravažiuoti vis tiek neįmanoma“, – pasakojo su redakcija susisiekęs 15min skaitytojas. 

Jis pridūrė, kad įkalnėje vienas troleibusas atsikabino nuo kontaktinio tinklo ir kažkiek pariedėjo žemyn. 

Spūstys – visame mieste 

Eismo stebėjimo puslapyje sviesoforai.lt bei programėlėje „Waze“ rodoma, kad didelės spūstys susidariusios Linkmenų, Žalgirio, Ozo, Kalvarijų, Geležinio Vilko, T. Narbuto, Viršuliškių, Jono Kazlausko, Didlaukio gatvėse. 

BNS rašo, kad apie 8.30 val. pradėjus itin gausiai snigti Vilniaus apskrityje jau užfiksuoti 26 techniniai eismo įvykiai bei du įvykiai, per kuriuos nestipriai nukentėjo žmonės. 

„Per tokį neilgą laiką tikrai daug“, – BNS informavo Vilniaus apskrities policija. 

Primename, kad dėl vandentiekio avarijos yra uždarytas eismas Žemaitės gatvėje. „Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė penktadienį išplatintame pranešime nurodo, kad eismas uždarytas iki pirmadienio. Šioje gatvėje leidžiamas tik viešojo transporto judėjimas. 

Ketvirtadienį kelininkai dėl žiemos oro sąlygų paskelbė ekstremalią padėtį.