Eismas

2019.01.18 07:42

Sostinės Žemaitės gatvėje vis dar draudžiamas eismas

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.18 07:42

Ketvirtadienį po pietų Vilniuje, Žemaitės gatvėje, atliekant požeminių komunikacijų tiesimo darbus, netyčia buvo pragręžtas vamzdis. Dėl incidento nuo ketvirtadienio popietės iki penktadienio popietės draudžiamas eismas. Leidžiamas tik viešojo transporto judėjimas, kuris penktadienio rytą vyko viena eismo juosta abiem kryptimis. Eismą reguliuoja policija. 

Pažeistą vandentiekio vamzdį tikimasi sutvarkyti iki penktadienio popietės. 

Ketvirtadienio pavakarę po darbų į namus ir kitur skubėjusiems vilniečiams teko apsišarvuoti išskirtine kantrybe.

Policijos departamento budėtojai informavo visuomenę apie sostinės Naujamiesčio rajone įvykusią techninę avariją: sausio 17 d. apie 16 val. 23 min. trūko po žeme nutiestas vamzdis. Koks jis, iš pradžių nepatikslinta.

Tačiau esminis specialiųjų tarnybų pranešimas vilniečiams tą minutę buvo toks: dėl smegduobės susidarymo pavojaus dalinai uždaromas eismas Žemaitės gatve į Savanorių prospekto pusę ir Naugarduko gatvėje, taip pat Kedrų gatvėje.

Bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovė 15min pranešė, kad kita bendrovė, po žeme vykdžiusi gręžimo darbus ir klojusi su vandentiekiu nesusijusias komunikacijas, magistralinę vandens gręžimo liniją pragręžė netyčia. Iki 19 valandos avariją likviduojančios jungtinės pajėgos dar nebuvo „prisikasusios“ iki tos vietos, kur padarytas vandentiekio magistralės pažeidimas ir įvyko kritinis, įgriuvos grėsmę sukėlęs nuotėkis.

Savo ruožtu „Vilniaus vandenys“ apie situaciją informuoja taip, kad problemos mastas būtų suprantamas specialistams: „Buvo pažeistas dn400 vandentiekio vamzdis.“ Kitaip tariant, tai 40 centimetrų skersmens magistralinio vamzdyno dalis.

„Vilniaus apskr. VPK ką tik gavo kelių inžinerinės tarnybos atstovų pranešimą, kad Vilniuje, ties Žemaitės g. vienuoliktu pastatu, vanduo išplovė gruntą iš po asfalto dangos, todėl kelio važiuojamojoje dalyje gali atsiverti smegduobė“, – rašoma ir sostinės policijos atstovų pranešime.

Policija iškart sustabdė eismą Žemaitės gatvės nelyginės namų numeracijos pusėje (kelias nuo Žemaitės g. kalvos Savanorių prospekto link). Tuo pačiu pareigūnai įspėjo, kad specialistams ištyrus padėtį, gali būti draudžiamas eismas visa Žemaitės gatve.

Vis dėlto, sparčiai įvertinus šiuo metu susidariusią padėtį paaiškėjo, kad uždaryti eismą Vilniuje, Žemaitės gatvėje, abejomis kryptimis nėra būtina.

3 policijos ekipažai reguliuoja abipusį eismą gatvėje, tačiau važiuoti viena kryptimi lieka po vieną eismo juostą, todėl galimos itin didelės spūstys ir vairuotojams patartina pasirinkti alternatyvų maršrutą.

E. Genio/LRT nuotr.

Papildyta 17.16 val. Susidariusi padėtis neleidžia užtikrinti visaverčio eismo abejomis kryptimis Žemaitės gatve, skelbia Vilniaus apskrities policija.

Kilti į kalvą, įvažiavus į Žemaitės gatvę, Naugarduko gatvės kryptimi, artimiausiu metu bus leidžiama tik visuomeniniam transportui.

Leistis Žemaitės gatve žemyn, Savanorių prospekto, V. Pietario ir Geležinio Vilko gatvių link, šiuo metu galima viena ar abejomis eismo juostomis šia kryptimi, tačiau eismo sudėtingos, didelės spūstys.

Bet kuriuo atveju – jei tik įmanoma, vairuotojams siūloma kuo didesniu lanku apvažiuoti probleminę miesto vietą. Jei taps būtina, galimas eismo reguliavimas, laikini ribojimai ir Žemaitės g. prieigose esančiose gatvėse.

Žemiau pateikiami ir svarbiausi viešojo transporto pakeitimai:

  • 2G ir 54 maršrutų autobusai iš Stoties važiuos V. Šopeno, Kauno, Švitrigailos g., tuomet suks į Savanorių pr. ir tęs kelionę įprastu maršrutu. Pakeistoje trasos atkarpoje 2G maršruto autobusai stos visose stotelėse. Atgal autobusai kursuos tokia pačia trasa.

  • 29 maršruto autobusai iš Vilkpėdės važiuos Naugarduko bei Švitrigailos g., tuomet įsuks į Savanorių pr. ir grįš į įprastą trasą. Atgal autobusai kursuos tokia pačia trasa.

  • 16 maršruto troleibusai važiuos Stoties, Sodų, Pylimo, Pamėnkalnio, J. Jasinskio, Liubarto, Kęstučio, Sėlių, T. Narbuto g. ir įsukę į Laisvės pr. kelionę tęs įprasta trasa. Atgal troleibusai važiuos tokia pačia trasa.

  • 15 maršruto troleibusai Žemaites g. nekursuos, kol eismas nebus atnaujintas.

Pasak „Vilniaus vandenų“ atstovų, avarija planuojama likviduoti dar šiandien. 

Vairuotojų prašoma atsižvelgti į susidariusią padėtį ir tiksliai paisyti pareigūnų nurodymų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.