Eismas

2019.01.18 12:45

Vairuotojas įpūtė daugiau kaip 5 promiles: toksikologo teigimu, toks girtumas – mirtinas

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2019.01.18 12:45

Sausio 15 dieną buvo sulaikyti du asmenys, kurių girtumas siekė daugiau kaip penkias promiles. Vienas iš jų sulaikytas už vairo, nors toks girtumas yra mirtinas, LRT RADIJUI sako Vilniaus universitetinės ligoninės Tokslikologijos centro vadovas Robertas Badaras.

Palangoje sulaikytas vyras, kuriam nustatytas penkių promilių girtumas. Vyriškis neturėjo paaiškinimo, dėl ko buvo tokios būsenos. Palangos gyventojui gresia bauda nuo 20 iki 100 eurų. Į policijos akiratį jis pateko pirmą kartą, teigia Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Jonavoje sulaikytas neblaivus, be viso to, prie vairo sėdęs, vyras. Jam nustatytas 5,2 promilių girtumas. Kaip teigia Jonavos rajono policijos komisariato viršininkas Šarūnas Martinkėnas, vyras automobiliu grįžo namo ir buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Komisaro aiškinimu, už tokį nusižengimą taikoma bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

R. Badaro teigimu, penkių promilių girtumas yra mirtinas. Žmogus turi būti patyręs alkoholio vartotojas, kad atlaikytų tokį sunkų girtumą: „Penkios promilės yra nelabai suderinamos su gyvybe: turi būti patyręs gerovas, išgėręs nemažiau litrų alaus ir degtinės per trumpą laiką. Tokios alkoholio koncentracijos yra pavojingos gyvybei [...]. Paprastai žmonės pasiekę 3–4 promiles netenka sąmonės.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.