Eismas

2019.01.16 12:06

Vilniaus gatvių priežiūrai – daugiau modernesnės valymo technikos

LRT.lt2019.01.16 12:06

Sostinėje atnaujinamos ne tik miesto gatvės, bet ir joms prižiūrėti skirta technika. Į Vilniaus gatves išrieda net 12 naujų universalių sunkvežimių-savivarčių su valymo ir barstymo įranga, kuriuos įsigijo savivaldybės įmonė „Grinda“. Didieji triašiai sunkvežimiai žiemos sezono metu bus naudojami miesto aplinkkelių priežiūrai, mažesnieji papildys technikos parką ir pakeis nusidėvėjusią techniką, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Rūpinamės beveik 600 sostinės gatvių priežiūra, sniego valymo technika kasdien valo apie 10 tūkst. km Vilniaus gatvių, tad nuolat ieškome geriausių sprendimų.

Skirtingoms gatvėms reikia skirtingo dydžio technikos, todėl apsirūpinome ir mažaisiais miesto sunkvežimiais darbui siauresnėse gatvėse, ir didžiaisiais sunkvežimiais, kurie bus naudojami greitojo eismo gatvių priežiūrai“, – sako bendrovės „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Didžiuosiuose sunkvežimiuose montuojami du galingi sniego verstuvai – priekyje ir dešiniajame šone. Toks techninis sprendimas vienu važiavimu leidžia nuvalyti beveik dvigubai didesnį kelio plotį nei iki šiol – net iki 5,4 metrų arba dvi eismo juostas iš karto.

Didieji sunkvežimiai druskų talpyklose gali vežti net po 16 t miesto priežiūrai žiemą naudojamų medžiagų – beveik dvigubai daugiau nei kitose bendrovės „Grinda“ eksploatuojamose mašinose. 

Su tokiu medžiagų kiekiu modernūs sunkvežimiai galės aptarnauti kur kas ilgesnius maršrutus, o tai leis ne tik efektyvinti darbą, bet ir sumažinti automobilių kuro sąnaudas.

Automobiliuose įdiegti ir kiti šiuolaikiški techniniai sprendiniai: modernus įrangos valdymas ir kompiuterinė monitoringo sistema, automatinis pavarų perjungimas, transporto kontrolės sistema.

„Tokios technikos valdymas reikalauja  įvairiapusiško darbuotojų pasirengimo. Didžiuojamės, kad bendrovėje dirba aukščiausios kvalifikacijos vairuotojai, kurie vairuos šiuos automobilius,“ – džiaugiasi technikos parką atnaujinusios bendrovės vadovas. 

Visi 12 įsigytų sunkvežimių – universalūs. Juos bus galima naudoti visais metų laikais: žiemą jie tarnaus gatvių kaip sniego valymo ir druskos barstymo technika, o šiltuoju metų laiku šiais sunkvežimiais-savivarčiais bus galima pervežti įvairius krovinius.

Sunkvežimiai ir žiemos įranga įsigyti 5 metų laikotarpiui, sutarčių vertė – 1,672 mln. eurų. 

Žiemos sezono metu barstomos ir valomos 579 Vilniaus gatvės. Pirmiausia sostinėje valomos pagrindinės miesto arterijos – greitojo eismo ir magistralinės gatvės, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas.

Vėliau valomos aptarnaujančios ir pagalbinės miesto gatvės. Sostinės gatves valo 48  sniego valymo mašinos.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt