Naujienų srautas

Eismas2019.01.11 16:25

Seimas nusprendė: už vengimą tikrintis blaivumą – baudžiamoji atsakomybė

Penktadienį Seimas pritarė siūlymui nustatyti baudžiamąją atsakomybę vairuotojams, kurie vengia tikrintis girtumą. Taip pat Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimą, pagal kurį pakartotinai vairavus neblaiviam, teisė vairuoti prarandama ne trejiems, o penkeriems metams.

Įstatymo projektu užlopyta teisės aktų spraga, kuri leido vairuotojams, atsisakiusiems tikrintis blaivumą, išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Prieš dvejus metus priimtame Administracinių nusižengimų kodekse (ANK) buvo numatyta, kad kai vairuotojui nustatomas daugiau kaip 1,5 promilės girtumas, gresia baudžiamoji atsakomybė.

Tačiau atsisakę tikrintis vairuotojai galėjo būti baudžiami administracine atsakomybe.

Seimas penktadienį pritarė Baudžiamąjį kodeksą papildyti straipsniu, kuriame suvienodinama atsakomybė visiems kas vairavo motorinę transporto priemonę arba mokė vairavimo būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas.

Taip pat ir tiems, kurie vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas.

Už tai numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Teisę vairuoti praras penkeriems metams

Seimas penktadienį pritarė, kad iš pakartotinai vairavusių neblaivių vairuotojų teisė vairuoti būtų atimta ne 3, kaip dabar, o 5 metams.

Ši sankcija skiriama tais atvejais, jei nepraėjo vieneri metai nuo paskirtos nuobaudos įvykdymo, arba yra nepanaikintas ar neišnykęs teistumas už nusikalstamą veiką, kurią asmuo padarė neblaivus arba nuo ko kito apsvaigęs.

Seimas penktadienį taip pat priėmė ANK pakeitimus, kuriais padidinamos baudos už chuliganišką vairavimą.

Nustatyta, kad vienu metu ar paeiliui padarant kelis grėsmę eismo saugumui keliančius eismo taisyklių pažeidimus, lenkimas vietose, kuriose draudžiama lenkti, vairavimas nelegaliose lenktynėse, pavojingą situaciją sukėlęs Kelių eismo taisyklių pažeidimas, tokią pat pavojingą situaciją sukėlęs įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą bus baudžiamas nuo 450 iki 600 eurų, anksčiau bauda buvo skaičiuojama nuo 300 eurų.

Už grėsmės sukėlimą lengvai apsvaigus (0,4-1,5 promilės) grės 900-1250 eurų bauda. Anksčiau ji siekė 600-850 eur. Už chuliganišką vairavimą baudos didėja nuo 850 iki 1500 eurų, anksčiau „lubos“ buvo 1200 eurų.

ANK pakeitimais numatyta, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs ar nuo narkotinių medžiagų vairuotojai, užtrauktų baudą nuo 800 iki 1100 eurų, dabar baudos siekia nuo 300 iki 450 eurų.

Už pakartotinį vairavimą apsvaigus baudos apatinę ribą siūloma pakelti nuo 850 iki 1000, viršutinė riba lieka ta pati – 1500 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi