Eismas

2019.01.10 20:17

„Rolls-Royce“ ragina vyriausybę vengti kietojo „Brexito“

ELTA2019.01.10 20:17

Didžiosios Britanijos automobilių gamintojas „Rolls-Royce“ ragina šalies vyriausybę vengti chaotiško „Brexito“ ir pranešė kaupiantis atsargas, didinantis sandėlius ir informuojantis tiekėjus apie galimus pasienio kontrolės pakitimus, jei Jungtinė Karalystė (JK) iš ES pasitrauks be sutarties, skelbia „Reuters“.

Didžioji Britanija, penktoji pagal dydį pasaulio ekonomika, po mažiau nei 80 dienų paliks Europos Sąjungą, tačiau kol kas šalies parlamentas nėra patvirtinęs „Brexito“ susitarimo, kuris leistų sumažinti dėl pasitraukimo kylančią sumaištį.

Vokietijos milžinui BMW priklausantis „Rolls-Royce“, anksčiau pranešęs apie rekordinius 2018 m. pardavimus, tikino, kad, nepaisant vyriausybės priimtų sprendimų sušvelninti „Brexitą“, neįmanoma prognozuoti, kas įvyktų, jei šalis iš ES traukinio iššoktų be sutarties.

„Esame labai priklausomi nuo sklandžios tiekimo grandinės, o visa įmonė yra įsipareigojusi automobilius pristatyti laiku“, – sakė „Rolls-Royce“ generalinis direktorius Torstenas Mulleris-Otvosas.

„Raginame vyriausybę vengti bet kokio kieto „Brexito“, – žurnalistams teigė T. Mulleris-Otvosas. Paklaustas, ar „Rolls-Royce“ svarstytų galimybę kai kurių modelių automobilius gaminti užsienyje, direktorius atmetė tokią galimybę: „Tikrai ne. „Rolls-Royce“ priklauso Didžiajai Britanijai, esame jai įsipareigoję.„

115 metų amžiaus įmonės pardavimai pernai augo 22 proc., iki 4 107 automobilių, daugiausia dėl 40 proc. pardavimų augimo Kinijoje.

„Matome vis daugiau ir daugiau „Rolls-Royce“ vairuotojų Kinijoje, o tai praeitais metais padarė „Wraith“ ir „Dawn“ modelio automobilius itin populiarius“, – tikino T. Mulleris-Otvosas, pridurdamas: „Negaliu prognozuoti mūsų sėkmės Kinijoje šiemet, tačiau kol kas nesimato jokių nerimą keliančių ženklų.“

Generalinis direktorius taip pat patikino, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo sumažinti mokesčiai verslui padėjo „Rolls-Royce“.

„Pernai tai (D. Trumpo sumažinti mokesčiai) buvo pagrindinis mūsų verslo variklis Jungtinėse Valstijose“, - sakė T. Mulleris-Otvosas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.