Naujienų srautas

Eismas2019.01.04 15:40

Savaitgalį vairuotojų laukia rimti išbandymai: jei dvejojate, ar važiuoti, geriau likite namie

DELFI.lt 2019.01.04 15:40

Stiprus snygis, apimantis visą Lietuvą, blogina eismo sąlygas, penktadienį pranešė šalies kelius prižiūrinti valstybės įmonė „Kelių priežiūra“. Kelių priežiūros valdymo centras informavo, kad eismo sąlygos sudėtingos visur: keliai padengti sniego sluoksniu, vietomis susiformavęs plikledis, pusto pažeme, rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Keliuose šiuo metu dirba 159 „Kelių priežiūros“ mechanizmai. Kelininkai dirba nuolatiniu budėjimo režimu ir visos kelių tarnybos yra pasiruošusios bet kurią akimirką į kelius siųsti dar per 140 transporto priemonių keliams valyti, barstyti. Keliuose A5 ir A8 (Via Baltica) bei A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda) kelių priežiūros darbai vykdomi visą parą be pertraukų.

Ir snigs, ir lis

Savaitgalį tiek vairuotojų, tiek kelininkų laukia iššūkiai – sniegas pereis į lietų, nusimato lijundra, vėliau vėl šals, vietomis snigs, pustys. Daugelyje ruožų prognozuojamas plikledis.

Vairuotojams primenama laikytis saugaus greičio ir vairuoti atsargiai, laikantis atstumo iki priešais esančio automobilio. Esant ekstremalioms sąlygoms svarbu įvertinti savo, kaip vairuotojo, patirtį ir gebėjimus kelyje bei apsvarstyti galimybę pasinaudoti kita transporto priemone, pvz. viešuoju transportu.

Siūlo rinktis didesnius kelius

„Kelių priežiūra“ informavo, kad žiemos priežiūros darbai, atsižvelgiant į kelių svarbą, skirstomi į tris priežiūros lygius, todėl vyraujant prastoms oro sąlygoms, rekomenduoja rinktis aukštesnio priežiūros lygio kelią.

Didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias. Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose – jie yra tik valomi.

Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku vyksta kelio ruožuose, galima pasitikrinti interaktyviame kelių priežiūros žemėlapyje. Kokios eismo sąlygos kelyje, kuriuo teks važiuoti, galima patikrinti čia.

Iškilus bet kokiems su keliais susijusiais klausimais vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą telefonu 1871.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi