Naujienų srautas

Eismas2019.01.04 06:47

Avarijos Marijampolėje prokuroras: pateikti kaltinimus dėl nužudymo bus sudėtinga

Po neblaivaus kario sukeltos avarijos naujųjų naktį, kai žuvo sutuoktiniai ir jų sūnus, premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad panašių įvykių kaltininkai turėtų būti teisiami dėl nužudymo. Tą įstatymai leidžia, tačiau iki šiol Lietuvoje tokios bausmės yra sulaukę vos keli asmenys. Teisininkai sako, norint už grotų pasiųsti daugiau tragiškų avarijų kaltininkų, reikia griežtinti įstatymus.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pastebi, kad bausmės Lietuvoje ir taip griežtos, esą reikia daugiau švietimo.

Teismo mėnesiui suimtas 28 metų karys gali sulaukti ir griežtesnės bausmės. Už trijų šeimos narių – sutuoktinių ir jų šešiolikmečio sūnaus – pražudymą kol kas jam pareikšti įtarimai dėl avarijos sukėlimo esant neblaiviam, kai žuvo žmonės. Už tai numatytas įkalinimas iki 10 metų. Tačiau premjeras sako, panašūs veikėjai turėtų būti teisiami dėl nužudymo, taip drausminant kitus. 

Kol kas žudikais panašiose bylose yra pripažinti vos keli vairuotojai. Vienoje jų tris žmones pražudęs neblaivus Utenos rajono gyventojas nuteistas kalėti 14 metų. Jis tragišką avariją sukėlė bėgdamas nuo policijos.

Tačiau tragiškos avarijos Marijampolėje naujųjų naktį tyrimą kontroliuojantis prokuroras pabrėžia, kad pateikti kaltinimus dėl nužudymo gali būti sudėtinga. Įtariamasis tikina nieko neatsimenantis, todėl bus svarbūs liudininkų parodymai, ekspertizių išvados. 

Prokuroras pabrėžia, kad panašiose bylose ypač sudėtinga įrodyti, jog asmuo veikė tyčia, todėl ragina politikus svarstyti apie įstatymų griežtinimą. 

„Kiekvienu atveju visuomenė turi susitarti per įstatymus leidžiančius organus, kas jiems svarbiausia, ko riekia. Jei būtent mato, kad tokia situacija būtina, tai reiktų keisti norminę bazę, numatyti, kad neblaivus vairavimas parlyginamas vienam ar kitam įvykiui arba bausmės klausimai“, – pastebi Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Kęstutis Jasaitis. 

Policija skaičiuoja, kad neblaivių vairuotojų sukeltų eismo įvykių nemažėja. Pernai tokių būta kone 500. Daugiausia tai – techninės avarijos. 

Plačiau apie tai – Giedriaus Vitkausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi