Eismas

2019.01.03 14:17

Dyzelinu prekiavę sukčiai valstybei nesumokėjo daugiau nei 733 tūkst. eurų mokesčių

ELTA2019.01.03 14:17

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrėjai nustatė 3 asmenis, kurie iš anksto suplanavo ir įvykdė degalų aferą. Iš trijų Vokietijos įmonių jie įsigijo daugiau nei 5 tūkst. tonų dyzelino su nuliniu pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu ir realizavo jį įvairiems ūkio subjektams be jokių apskaitos dokumentų arba su fiktyviais dokumentais. Šių asmenų padaryta žala valstybei – 733 799 eurai.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad pagrindinės bendrininkų bendrovės vadovai, siekdami išvengti mokesčių, nurodė buhalterei, nežinančiai apie nusikalstamą veiklą, pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaracijas su neteisingais duomenimis. 

FNTT tyrėjai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, glaudžiai bendradarbiavo su VMI, Vokietijos bei Rumunijos teisėsaugos institucijų pareigūnais.

Trims vyriškiams pareikšti kaltinimai, pagal kuriuos gresianti maksimali bausmė - laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui.

Du pagrindiniai šios bylos veikėjai jau yra kaltinami kitoje baudžiamojoje byloje, kuri šiuo metu nagrinėjama Kauno apygardos teisme. Jie, veikdami su bendrininkų grupe, sukūrė veiklos nevykdančią bendrovių grandinę, imitavo darbuotojų nuomos paslaugų teikimą ir taip išgrynindavo dideles sumas grynųjų pinigų. Žala siekia daugiau nei 700 tūkst. eurų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.