Eismas

2019.01.03 10:34

S. Skvernelis apie kario sukeltą avariją Marijampolėje: tikisi, kad perkvalifikuos į nužudymą

lrytas.lt2019.01.03 10:34

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad Naujųjų metų naktį Marijampolės rajone įvykusi avarija bus traktuojamas kaip nužudymas, o ne eismo įvykis, kai vienas iš vairuotojų buvo neblaivus.

Girto kario sukeltoje avarijoje žuvo vienuolikmečio berniuko tėvai ir vyresnysis brolis. Vaikas ir kartu važiavusi brolio draugė patyrė sunkių traumų.

„Tai yra nelaimė ir vėl trys beprasmės žūtys. Deja, neblaivus vairuotojas ir tada vėl iškyla diskusija apie atsakomybę. Galime matyti tam tikrus veidus konkrečių asmenų, kurie rėkė, kad valstiečiai tik draudžia ir riboja. Jie tvirtino, kad mes esame atsakinga tauta, esame subrendę žmonės, kurie gali pasirinkti, kada mums gerti, kada negerti, kada vairuoti, o kada ne. Tokie žmonės gali pasižiūrėti į rezultatą – kai iš esmės yra nužudyta šeima“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė S. Skvernelis.

Jis tikėjosi, kad šis nusikaltimas teisėsaugos bus kvalifikuojamas kaip nužudymas.

„Aš tikiuosi, kad galbūt bylą tirianti ikiteisminio tyrimo įstaiga ir tyrimą kontroliuojanti prokuratūra, padarys tai, kas mūsų teisinėje praktikoje buvo pritaikyta. Kada nusikaltimas yra kvalifikuojamas kitaip, kaip nužudymas. Tai yra visiškai kita atsakomybė. Gal bent tokios pamokos padės spręsti tokių žmonių, kurie save laiko atsakingais problemas, gal tai privers susimąstyti. Tikiuosi, kad apie šį įvykį kalbama kaip apie eismo įvykį, kurį sukėlė neblaivus asmuo. Tikiu, kad teisėsauga kitaip žiūrės į tai“, – sakė S. Skvernelis.

Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad skaudi avarija įvyko Marijampolės rajone Naujųjų metų naktį. Jos metu žuvo 3 žmonės, kiek vėliau paaiškėjo, kad vienas iš vairuotojų, Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vyresnysis eilinis yra neblaivus – jam nustatytas lengvas girtumas.

Teismas leido suimti

Trečiadienį Marijampolės teismas 28 metų karį leido suimti mėnesiui. Prokuratūra mano, kad įtariamasis gali slėptis nuo ikiteisminio tyrimo ir trukdyti procesui, todėl kreipėsi į teismą dėl suėmimo.

Tragišką avariją sukėlusiam vairuotojui pareigūnai pareiškė įtarimus dėl trijų žmonių žūties, esant apsvaigus nuo alkoholio.

Kariui buvo nustatytas 1,26 promilės girtumas.

Teisme kreipėsi į žuvusiųjų artimuosius

Trečiadienį teisme vyras iškart kreipėsi į artimuosius. Įtariamajam atėjus į teismą buvo matyti, kad jis per avariją taip pat patyrė sužalojimų – žaizdų buvo ir ant veido.

„Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistė Kristina Karlonė iš teismo pasakojo, kad atvesdintas vyras kreipėsi į žuvusiųjų artimuosius.

„Sakė, kad gailisi dėl įvykio, tačiau plačiau apie jį nekalbėjo“, – teigė K. Karlonė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.