Naujienų srautas

Eismas2018.12.27 20:40

Naujieji policijos prietaisai girtus vairuotojus užuos iš tolo

Policija per šventines dienas išaiškino per 200 neblaivių vairuotojų. Pusei jų nustatytas daugiau nei 1,5 promilės girtumas, todėl gresia ir baudžiamoji atsakomybė. Pareigūnų toks neblaivių vairuotojų skaičius nestebina, todėl reidus žada rengti ir per ateinantį ilgąjį savaitgalį.

Nemažėjant išgėrusiųjų prie vairo, policija ginkluojasi nauja įranga. Be įprastų alkotesterių, ypač per reidus, policija spartesniam darbui naudoja alkoholio detektorius. Į juos pučiama per atstumą ir prireikia vos poros sekundžių preliminariam blaivumui patikrinti. Jei iškvėptame ore aparatas fiksuoja alkoholio, tikslų promilių skaičių teks tikrintis įprastu matuokliu.

Per šventines dienas policija visoje Lietuvoje išaiškino 224 neblaivius vairuotojus. 108 greičiausiai užsidirbo ne tik baudą, bet ir baudžiamąją atsakomybę, nes nustatytas daugiau nei 1,5 promilės girtumas. 

„Šventės nepadarė labai didelės įtakos, ir vidutiniškai toks pažeidimų skaičius nustatomas kiekvieną savaitgalį. Iš anksto skelbiame, kad policija vykdys sustiprintą patruliavimą šiomis dienomis ir stengsimės, kad eismas būtų saugus“, – pasakojo Lietuvos kelių policijos tarnybos vyresn. specialistė Marija Kazanovič.

BNS nuotr.

Prekybininkai sako, kad vis dažniau vairuotojai prieš sėsdami prie vairo blaivumą pasitikrina buitiniais alkotesteriais. Tokių pardavimai kasmet auga, o prieš šventes padidėjo trečdaliu.

Kelių policija skelbia, kad kone kas dešimta mirtimi pasibaigusi avarija įvyksta dėl neblaivių vairuotojų.

Plačiau apie tai – Giedriaus Vitkausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi