Eismas

2018.12.18 21:53

Per parą – daugiau nei 250 eismo įvykių: kokios priežastys tai lėmė

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.12.18 21:53

Akivaizdu, kad atėjusi žiema suteikia ne tik malonumus, bet gali tapti ir ne pačių maloniausių įvykiu kaltininke. Dėl Lietuvoje gausiai iškritusio sniego per parą keliuose užfiksuota daugiau nei 250 eismo įvykių. Kokios priežastys lėmė tokį didelį avarijų skaičių, domisi LRT TELEVIZJOS laida „Laba diena, Lietuva“.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič džiaugiasi, kad nepaisant to, jog per praėjusią parą Lietuvos keliuose užfiksuota gerokai daugiau eismo įvykių nei įprastai, tačiau juose nežuvo nė vienas eismo dalyvis.

„Iki šiol Lietuvoje užfiksuota 750 pranešimų apie eismo incidentus, o policija užregistravo apie 250 eismo įvykių. Nuo sekmadienio eismo įvykiuose sužeisti 58 žmonės“, – apibendrino M. Kazanovič.

Specialistė įvardijo ir pagrindines priežastis, kodėl keliuose įvyko toks didelis avarijų skaičius.

„Dauguma tokių eismo įvykių įvyksta dėl neteisingo, neatsargaus ir neatsakingo manevravimo. Vairuotojai taip pat nepasirenka saugaus važiavimo greičio, kuris tokiomis sąlygomis gali būti mažesnis nei maksimalus leistinas greitis.

Dar viena klaida – saugaus atstumo nesilaikymas“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ įvardijo M. Kazanovič.

Pašnekovė atkreipė dėmesį į tai, kad kas šeštas eismo įvykyje sudalyvavęs vairuotojas dar neturėjo dviejų metų vairavimo stažo, todėl pradedantiems vairuotojams pataria lavinti savo įgūdžius.

M. Kazanovič teigia, kad daug eismo įvykių užfiksuota visoje Lietuvoje, neišskiriant vieno ar kelių konkrečių regionų. Tačiau, pavyzdžiui, didmiesčiuose užfiksuota daugiau smulkių eismo įvykių.

„Didmiesčiuose vairuotojai daugiau laiko praleidžia spūstyse ir atsitrenkia į priešais važiuojančius automobilius. Taip pat nesilaikoma pirmenybės sankryžose reikalavimų, sukant į kairę nepraleidžiami pagrindiniu keliu važiuojantys vairuotojai.

Tuo metu užmiesčio keliuose daugiausiai nuslydimų ir nuvažiavimų iš eismo juostos dėl nepasirinkto saugaus važiavimo greičio“, – pasakoja M. Kazanovič.

Galiausiai Kelių policijos tarnybos specialistė pataria, jog norint išvengti kad ir nedidelių eismo įvykių, pirmiausia reikia pasirinkti saugų važiavimo greitį ir laikytis saugaus atstumo nuo priekyje važiuojančio automobilio.

Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, jog šiuo metu kad šiuo metu tamsusis paros metas trunka ilgiausiai, todėl eismo dalyviai iš darbo ar mokymo įstaigų vyksta jau sutemus.

Dėl šios priežasties vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį į pėsčiuosius prie pėsčiųjų perėjų ir ten kur jų nėra, o pėstieji turi pasirūpinti savo saugumu ir užsisegti saugos atšvaitą. 

Daugiau – LRT TELEVIZIJOS „Laba diena, Lietuva“ parengtame reportaže.

Parengė Vytenis Kudarauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.