Eismas

2018.12.17 10:50

Kelių tarnybos dirba visoje Lietuvoje

LRT.lt2018.12.17 10:50

Nuo šeštadienio 9 val. iki 24 val. Lietuvoje buvo intensyviai valomi ir barstomi visi Lietuvos valstybinės reikšmės keliai. Dirbo visos kelių tarnybos, 210 mechanizmų. Šiandien nuo 00 val. Iki 6 val. kelius valė ir barstė dar daugiau mechanizmų – 259, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šeštadienio rytą prasidėjęs snygis pietvakarinėje Lietuvos dalyje įdienojus apėmė centrinę Lietuvos dalį, o į pavakarę ir naktį snygis apėmė visą Lietuvą.

Pirmadienio paryčiais krituliai atsitraukė iš  vakarinės Lietuvos dalies, vėliau judėjo link rytinės, išlaikydami vertikalų kritulių frontą per visą Lietuvą. Šiuo metu krituliai laikosi šiaurės rytų, pietryčių ir rytinėje Lietuvos dalyje. Kritulių frontas rytinėje Lietuvos dalyje laikysis iki antradienio ryto. 

VĮ „Kelių priežiūros“ mechanizmai dirba visu pajėgumu. Kelininkai perspėja, kad vietomis kelio ruožai slidūs, provėžuoti, mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai padengti prispausto sniego sluoksniu.

Atkreiptinas dėmesys, kad žiemos priežiūros darbai, atsižvelgiant į kelių svarbą, skirstomi į tris priežiūros lygius, todėl didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias.

Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose – jie yra tik valomi. 

Keliuose A5 ir A8 (Via Baltica) bei A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda), kelių priežiūros darbai vykdomi visą parą. Prevenciniai barstymai atliekami 2 400 km pagrindiniuose, intensyviausiuose šalies keliuose.

Įmonė dirba nuolatiniu budėjimo režimu ir visos kelių tarnybos yra pasiruošusios bet kurią akimirką į kelius siųsti kelių priežiūros techniką. 

VĮ „Kelių priežiūra“ primena vairuotojams laikytis saugaus greičio ir vairuoti atsargiai, laikantis atstumo iki priešais esančio automobilio.

Esant ekstremalioms sąlygoms svarbu įsivertinti savo, kaip vairuotojo, patirtį ir gebėjimus kelyje bei apsvarstyti galimybę pasinaudoti kita transporto priemone, pvz. viešuoju transportu, arba rinktis aukštesnio priežiūros lygio kelią.

Iškilus bet kokiems su keliais susijusiais klausimais vairuotojai gali kreiptis į Eismo informacijos centrą telefonu 1871.

Kelių priežiūros lygius ir darbus, kokiu laiku vyksta kelio ruožuose, galima pasitikrinti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt