Eismas

2018.12.17 07:04

Vairuotojų dėmesiui: eismą trikdys gausus sniegas ir plikledis

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.12.17 07:04

Visoje šalyje naktį smarkiai pasnigus  ir šiuo metu toliau sningant rytinėje dalyje, kelininkai įspėja apie sudėtingas eismo sąlygas. Nors keliai valomi ir barstomi, vairuotojai raginami būti atsargūs ir keliones planuoti su laiko atsarga.     

Vakarų Lietuvoje eismo sąlygas sunkina lijundra. Čia magistraliniai keliai šlapi, krašto ir rajoniniai keliai su šlapio sniego provėžomis, slidūs. Keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, didžiojoje šalies dalyje numatomas snygis, pajūryje pereinantis į šlapdribą. Vietomis formuosis plikledis.

Sinoptikai prognozuoja, kad skirtingo intensyvumo snygis tęsis iki antradienio paryčių.

​Sekmadienio pavakare Vilniuje įsismarkavus snygiui, UAB „Grinda“ gatvių valymo technika pernakt atliko apie 200 reisų, sniego valytuvai nuvažiavo apie 10 tūkst. km. Per nepilną parą gatvių barstymui panaudota beveik 1000 t druskos ir apie 250 kub. m. smėlio ir druskų mišinio. Apie 6 val. ryto pagrindinės miesto gatvės ir toliau valomos, jų paviršius padengtos šlapiu sniegu. Eismo sąlygos sudėtingos.

„Per naktį Vilniuje iškrito nemažai sniego, sinoptikai prognozuoja, kad pūga tęsis iki antradienio paryčių. Esant tokioms sąlygoms, sniegas verstuvais nustumiamas nuo pagrindinės važiuojamosios dalies, pasilikęs barstomas druskos mišiniais. Mūsų technika ir toliau dirba visu pajėgumu. Prasidėjus rytiniam eismu, druskos tirpalas tolygiai pasiskirstys po važiuojamąją gatvės dalį, todėl sniegas tirps sparčiau. Vis dėlto prašome vairuotojus atkreipti dėmesį į sudėtingas eismo sąlygas, laikytis saugaus greičio ir atstumo, o pirmadienio keliones planuoti su laiko atsarga,“ – sako bendrovės „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Vilniuje kasmet būna apie 20 pūgų, kurių vidutinė trukmė ilgesnė nei 7 val., todėl sniegas valomas nelaukiant, kol baigs snigti.

Sniego valytuvų darbą galima stebėti https://atviras.vilnius.lt/valytuvai/.

Apie sudėtingesnes vairavimo sąlygas prašoma informuoti visą parą veikiančiu telefonu 1355, rašo „Grinda“ pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.