Eismas

2018.12.14 14:41

Dviratininką mirtinai partrenkęs aktorius P. Dimša išleidžiamas į laisvę

lrytas.lt2018.12.14 14:41

Girtas tragišką avariją sukėlęs 80 metų aktorius, serialo „Giminės“ ir kitų filmų žvaigždė Petras Dimša po daugkartinių nesėkmingų bandymų išeiti į laisvę anksčiau bausmės pabaigos laiko sulaukė geros žinios. Kauno apygardos teismas penktadienį nusprendė patenkinti jo skundą ir atvėrė Pravieniškių kolonijos vartus.

80 metų menininkas lygtinio paleidimo paprašė šių metų rudenį, tačiau lapkričio 12 dieną Kaišiadorių rajono apylinkės teismas šiems norams nepritarė.

Visgi skundą aukštesniam teismui pateikęs P. Dimša pasiekė pergalę.  Evaldo Gražio vadovaujama Kauno teisėjų kolegija nutarė išleisti P. Dimšą anksčiau laiko dėl jo amžiaus, sunkios ligos, teigiamos veiklos įkalinimo įstaigoje, kurioje jis pats statė spektaklius, vaidino, prisidėjo prie Rumšiškių kultūros centro organizuojamų renginių. 

Aktorius įvykdė jam paskirtame individualiame plane numatytas priemones.  Kauno teismo nutartis yra neskundžiama, tad aktorius į laisvę turėtų išeiti artimiausiu metu, kai bus sutvarkyti reikalingi dokumentai. Galbūt tai įvyks savaitgalį arba pirmadienį. 

P. Dimšai įkalinimo įstaigos vartai formaliai turėjo atsidaryti 2022 metų balandį.  Mirtiną avariją sostinėje 2013 metų spalį sukėlusiam P. Dimšai buvo skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nepalankius nuosprendžius jis skundė, bet liko nieko nepešęs. P. Dimša taip pat buvo įpareigotas sumokėti žuvusio 24 metų menininko Šarūno Surblio artimiesiems 65 tūkst. eurų dydžio neturtinę žalą.

Garsus aktorius į Pravieniškių koloniją įžengė 2016 metų balandžio 12 dieną, Aukščiausiajam teismui paskelbus galutinį verdiktą. Dviračiu važiuojantį Š. Surblį aktorius partrenkė Oslo gatvėje, vairuodamas automobilį „Volkswagen Polo“.

P. Dimšai buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (1,67 promilės). Savo kaltės nepripažinęs P. Dimša tvirtino, jog dviratininką kliudė ne jis, o anksčiau važiavęs tamsios spalvos automobilis, kurio vairuotojas paspruko.

Pravieniškių atvirojoje kolonijoje sąlygos buvo švelnesnės nei daugelyje kitų šalies kalinimo įstaigų.

Joje neprivaloma būti kiaurą parą, nuteistiesiems kiekvieną savaitgalį leidžiama aplankyti artimuosius Į laisvę

P. Dimša siekė ištrūkti ir prieš pusmetį, bet prašymas ir skundas tada buvo atmesti. Tąsyk konstatuota, kad aktorius nors ir nepažeidė drausmės taisyklių, buvo skatintas, kolonijos teikime dėl lygtinio paleidimo buvo nepakankamai įvertinta jo charakteristika, nusikaltimo pobūdis, paskirtos ir atliktos bausmės dydis.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.