Eismas

2018.12.14 09:01

Japonijoje – pirmas autobusas, kuriame nėra vairuotojo

Japonijoje paleistas pirmas autobusas, kuriame nėra vairuotojo. Savaeigis autobusas – bandomasis, pagal tai, kaip į jį reaguos šio miesto gyventojai, bus svarstoma apie tokias transporto priemones ir visoje šalyje.

Gunmos universiteto bendradarbiaujant kartu su miesto savivaldybe bei vietos autobusų kompanija, pagamintas savaeigis autobusas – teigiama, kad tai Japonijos viešojo transporto atnaujinimo dalis.

Per šventinę ceremoniją pirmą kartą išriedėjęs į gatvę jis nuvažiavo kilometrą, tačiau greitai veš ir keleivius. Jame įrengtos kameros ir jutikliai, kad atpažintų šviesoforo šviesas ir matytų atstumus tarp kitų transporto priemonių.

Tiesa, šis autobusas – bandomasis ir kursuos iki pavasario, o jame dėl saugumo budės vairuotojas. Šis vykdys keleivių apklausą, kaip jie jaučiasi tokioje transporto priemonėje, vėliau balandį bus sprendžiama dėl tolesnio tokių transporto priemonių likimo.

Miesto atstovų teigimu, tokie autobusai padės kovojant su globaliniu atšilimu, japonų senėjimu ir užtikrins vyresnio amžiaus žmonių mobilumą.

Tačiau transporto priemonės be vairuotojo ir dirbtinis intelektas įtraukti į centrinės valdžios pažangiausių technologijų augimo strategiją, kurioje numatytas laikotarpis praktiniam savarankiškų transporto priemonių sistemų įgyvendinimui iki dvidešimtųjų.

Plačiau – Valdonės Rudenkienės reportaže.