Eismas

2018.12.13 15:54

S. Skvernelis: jei dabar įvestume automobilių mokestį, dalį visuomenės paliktume „už borto“

ELTA2018.12.13 15:54

Kitas metais vyriausybė grįš prie siūlymų apmokestinti taršius automobilius ir nekilnojamąjį turtą, tačiau tokiems pokyčiams reikia Seimo narių pritarimo. Numatoma, kad nekilnojamojo turto mokestis būtų taikomas už prabangų arba antrą turimą būstą, taip pat registracijos mokesčiu būtų apmokestinami naujai į Lietuvą įvežami taršūs automobiliai, interviu Delfi TV sakė vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis.

Jis sakė esąs už skatinamąsias priemones – kad žmonės būtų skatinami važinėti mažiau taršiais automobiliais ir kad neapsimokėtų taršius automobilius įvežti į Lietuvą.

„Pabrėžiu, kad nekalbame apie dabar Lietuvos gyventojų turimus automobilius, nes jeigu dabar tokiems automobiliams įvestume mokestį, dalį visuomenės tiesiog paliktume „už borto“, – sakė S. Skvernelis.

Anot jo, jau sausio mėnesį vyriausybė planuoja grįžti prie skatinamųjų priemonių automobilių savininkams svarstymo – jeigu senas automobilis bus priduodamas į sąvartyną, utilizuojamas, pateikus pažymą bus galima tikėtis paramos iš valstybės įsigyjant kitą mašiną.

„Dar nesame paskaičiavę, kiek šimtų eurų galėtume išmokėti į sąvartyną mašiną pridavusiam žmogui, kuris įsigytų kitą, nebūtinai naują, bet mažiau taršų automobilį“, – sakė S. Skvernelis.

Kalbėdamas apie nekilnojamojo turto mokestį, S. Skvernelis teigė, kad siūlymus apmokestinti antrą būstą vyriausybė jau buvo pateikusi, tačiau nesulaukė pritarimo Seime. „Ar kitąmet bus įvestas nekilnojamojo turo mokestis, priklausys nuo to, ar sulauksime palaikymo Seime“, – pažymėjo jis.

Anot ministro pirmininko, prieš apmokestinant antrąjį būstą, bus ieškoma skatinančių alternatyvų, kurios palengvintų turimo būsto išlaikymą – kad žmonės galėtų pasikeisti katilus, pečius, įsirengti saulės energijos jėgaines.

„Tik tai įgyvendinę galėsime kalbėti apie nekilnojamojo turto apmokestinimą. Aš esu už skatinamąsias priemones“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt