Eismas

2018.12.10 10:26

Tinkamas padangų slėgis žiemą – saugumo garantas

Trucker.lt2018.12.10 10:26

Daugumas vairuotojų žino, tačiau nemaža dalis ir nuolat pamiršta, kad stebėti padangų oro slėgį būtina nuolat. Išmaniuose automobiliuose tai daro kompiuteriai, paprastesnėse versijose reikia įprasti tai atlikti patiems. Ir ne tik todėl, kad netinkamai pripūstos padangos greičiau dėvisi. 

Per didelis slėgis žiemą gali pridaryti ir papildomų rūpesčių. Moksliškai įrodyta, kad vėstant orams, su kiekvienais 10 laipsnių, slėgis padangose mažėja. Atšalo oras? Įpraskite apžiūrėti savo automobilį.

Tikrinti slėgį padangose reikia ir tada, jeigu jos buvo keistos ar remontuotos. Ne visų servisų darbuotojai tinkamai ir sąžiningai atlieka savo darbą.

Dalis vairuotojų vis dar tiki, kad žiemą automobilį bus lengviau suvaldyti, jeigu slėgis padangose bus mažesnis negu nurodoma rekomendacijose. Važiuojant šlapiu sniegu ši teorija gal ir pasiteisina, tačiau visumoje slėgis padangose turėtų būti toks, kokį nurodė gamintojas.

Atminkite, kad netinkamai pripūstos padangos turi tiesioginę įtaką automobilio valdymui, blogina jo stabdymo savybes ir tokia transporto priemonė, ypač žiemą, naudoja gerokai daugiau degalų. Ar jums tikrai to reikia?

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt