Eismas

2018.12.07 11:03

Chaosas Lietuvos keliuose: nors kelininkai darbus pradėjo anksčiau, bet greitkeliai užpustyti

DELFI.lt 2018.12.07 11:03

Penktadienis vairuotojams ne itin palankus. Visą savaitę besikeitusių oro sąlygų baigiamasis akordas – snygis ir užpustyti keliai. Tiesa, kelininkai skelbia, kad jų technika į kelius išvažiavo kur kas anksčiau nei įprasta, tačiau DELFI skaitytojų siunčiamos nuotraukos iš greitkelio Vilnius-Kaunas rodo, kad šį kelią kažkas pamiršo. 

„Kelias baisus“, – tikino DELFI skaitytoja, pasidalinusi keliais kadrais su vaizdu nuo Vilniaus iki Kauno. Nuotraukose matyti, kad kelias padengtas sniegu, o jame ryškėja tik provėžos, kuriomis stengiasi važiuoti vairuotojai.

Kiek geresnė situacija pirmoje eismo juostoje, tačiau antroji visa užnešta sniegu.

„Matėme porą barstytuvų, tačiau jau prie pat Kauno, visame greitkelyje – nė vieno“, – stebėjosi pašnekovė. 

Barstyti pradėjo anksčiau

Kelininkai tuo pat metu pabrėžė, kad jų technika šįryt į kelius išvažiavo anksčiau, tačiau akcentavo, kad valstybinės reiškmės keliai provėžuoti ir slidūs.

Atsižvelgiant į apsunkintas vairavimo sąlygas, į Lietuvos kelius išvažiavo per 100 kelių valymo technikos, teigiama valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Klaipėdos kelių tarnyba darbus pradėjo anksčiau nei įprastai – pirmieji mechanizmai į kelią išvažiavo 4 val. ryto.

Kretingos, Klaipėdos kelių tarnybos pagrindinius kelius barsto ir valo jau po antrą kartą. Magistralėje A1 dirba ir traktoriai, kurie valo sniegą nuo kelkraščių.

Pirmiausia pagrindiniai keliai

VĮ „Kelių priežiūra“ informavo, kad žiemos priežiūros darbai, atsižvelgiant į kelių svarbą, skirstomi į tris priežiūros lygius, todėl didžiausias dėmesys skiriamas magistraliniams keliams, kuriuose eismo intensyvumas didžiausias.

Užtikrinus optimalias vairavimo sąlygas magistraliniuose keliuose, barstomi ir valomi krašto keliai. Tik baigus darbus šiuose ruožuose priežiūra atliekama rajoninės reikšmės keliuose – jie yra tik valomi.

Keliuose A5 ir A8 (Via Baltica) bei A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda), kelių priežiūros darbai vykdomi visą parą. Prevenciniai barstymai atliekami 2,400 km pagrindiniuose, intensyviausiuose šalies keliuose.

Kauno gatvėse chaosas

Dėl sniego eismas sutriko ir Kauno gatvėse. Kaip DELFI informavo skaitytojai, visos gatvės vos juda, mat jose pilna sniego, susidarusios provėžos, slidu.

„Važiavau pro miestą, nevalytas Taikos prospektas, Lukšio gatvė, į Parodos kalną visi vos užvažiuoja, kamštis. O vyšnia ant torto tapo avarija vakariniame aplinkkelyje – vilkikas užstrigęs važiuojamojoje dalyje“ – piktinosi DELFI parašęs skaitytojas.

DELFI skaitytojai dalinosi nuotraukomis ir piktinosi, kad visiškai nevalytas ir Karaliaus Mindaugo prospektas, Kauno Senamiestis.