Eismas

2018.12.06 14:55

„Mokydami“ kitą vairuotoją gali gauti baudą ir netekti vairuotojo pažymėjimo

Eglė Girdenytė, 15min.lt2018.12.06 14:55

Ne vienas vairuotojas pripažins, kad situacijos, kai staiga vienas vairuotojas nusprendžia „pamokyti“ kitą – itin nemalonios. Nepaisant neigiamų emocijų, tai neretai tampa ir grėsme kilti eismo įvykiui. 

Tokį savavališko elgesio pavyzdį į redakciją atsiuntė skaitytojas Mindaugas, kuris teigė, kad užfiksuoti „Range Rover“ su rusiškais valstybiniais numeriais veiksmai peržengė visas chuliganiško vairavimo ribas.

Atsiųstame vaizdo įraše automobilio valstybinių numerių nesimato, tačiau aiškiai užfiksuota, kaip „Range Rover“ vairuotojas išvažiavęs į juostą, kuria nenumatytas eismo judėjimas, aplenkė automobilį ir staiga kirsdamas pirmą eismo juostą, išvažiavo į antrąją bei prieš pat vilkiką pradėjo stabdyti.

Dėl tokio lengvojo automobilio veiksmo, gale važiavusio vilkiko vairuotojas taip pat buvo priverstas staigiai stabdyti.

Kas iššaukė tokį Rusijoje registruoto automobilio vairuotojo manevrą, galime tik spėlioti, tačiau kaip ir vaizdo įrašą atsiuntęs skaitytojas teigė, specialistai vienbalsiai sutarė – padarytas kelių eismo taisyklių pažeidimas.

Saugaus eismo ekspertas ir „Amplius.lt“ vairavimo mokyklos vadovas Artūras Pakėnas įvardijo pagrindinį nusižengimą – chuliganišką vairavimą bei lenkimą juosta, kurioje automobilių eismas draudžiamas.

Už tai, anot specialisto, turėtų būti numatyta administracinė atsakomybė. 

Policijos pareigūnai peržiūrėję šį vaizdo įrašą teigė, kad vienareikšmiškai įvardinti, kad tokiam žmogui būtų numatyta administracinė atsakomybė, kol kas negali. Mat nagrinėjant tokius atvejus yra atliekamas tyrimas.

Pareigūnai neslėpė, jei matytųsi automobilio valstybiniai numeriai, toks tyrimas tikrai būtų pradėtas, mat pirminiais duomenimis, toks vairavimas būtų laikomas chuliganišku.

Verta prisiminti, kad panašūs vairuotojų veiksmai neliko nepastebėti. Vienas panašus atvejis, kai lengvuoju automobiliu važiavęs asmuo nusprendė „pamokyti“ vilkiko vairuotoją, užfiksuotas šių metų pradžioje.

Tuomet „mokytojas“ buvo pamokytas pats, o už chuliganišką vairavimą ir grėsmės sukėlimą kitiems eismo dalyviams vyrui buvo skirta piniginė bauda bei teisės vairuoti atėmimas 18-ai mėnesių. 

Visgi policijos pareigūnai komentuodami šį įvykį prašė, jog užfiksavę neleistinus vairuotojų manevrus ir elgesį kelyje, kiti eismo dalyviai apie tai patys praneštų pareigūnams. Mat taip kiekvienas išaiškintas atvejis padeda užtikrinti saugesnį eismą šalies keliuose.

Būtent tokiems pranešimams yra sukurta platforma „epolicija.lt“, kur, anot Kelių policijos atstovės Marijos Kazanovič, kiekvienas eismo dalyvis gali prisidėti prie saugios aplinkos keliuose kūrimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt