Eismas

2018.12.06 09:58

Pristato naują traukinių maršrutą Vilniaus regione

LRT.lt 2018.12.06 09:58

Kelionių geografiją plečiantys „Lietuvos geležinkeliai“ pristato naują traukinių maršrutą Vilniaus apylinkėse gyvenantiems ir sostinėje dirbantiems keleiviams – Vilnius–Oro uostas–Jašiūnai, stosiantį ir Juodšiliuose, Valčiūnuose, Parudaminyje ir Terešiškėse, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Naujojo maršruto traukiniai keliones pradės gruodžio 9 d., tądien startuos ir naujieji „Lietuvos geležinkelių“ tvarkaraščiai.

Naujasis traukinių maršruto Vilnius–Jašiūnai truks vos 40 minučių, sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys. 

Traukinys iš Vilniaus į Jašiūnus kursuos aštuonis kartus per dieną, o traukinio išvykimo ir atvykimo laikai yra pritaikyti prie dirbančių sostinėje poreikių. Iš Jašiūnų į Vilnių važiuoti galės tiek įprastu grafiku, tiek pamainomis dirbantys gyventojai – sostinę pasiekti bus galima ir prieš 8 val., ir prieš 9 val.

Vienkartiniai bilietai iš Jašiūnų į Vilnių kainuos 1,85 eurus. Kasdien į darbus naujuoju maršrutu važiuojantys keleiviai galės įsigyti terminuotus bilietus, su kuriais kelionės kainuos iki 65 proc. pigiau, o įmonėms bus siūlomos verslo klientų kortelės, suteikiančios galimybę sumokėti už darbuotojų keliones.

Gruodį keleivių laukiantis tvarkaraščių pokytis – didžiausias per pastaruosius keliolika metų, o kasdien įvairiomis kryptimis kursuos 12 proc. daugiau traukinių reisų nei iki šiol. 

Sudarant naujus tvarkaraščius siekta, kad kuo daugiau keleivių traukiniais galėtų kasdien vykti į darbus ir grįžti iš jų, todėl tvarkaraščiai nuo šiol bus kruopščiai pritaikyti prie dirbančiųjų poreikių, atsižvelgiant į turimas infrastruktūros ir traukinių parko galimybes. Su naujais traukinių tvarkaraščiais galima susipažinti interneto svetainėje.