Eismas

2018.12.05 16:31

„Tesla“: „Model 3“ pristatymai Europoje prasidės vasarį

ELTA2018.12.05 16:31

„Tesla Motors“ trečiadienį pranešė pradėsianti pristatyti „Model 3“ elektromobilius Europoje jau kitų metų vasarį.

Įmonės atstovas agentūrai AFP sakė, kad pirmieji savo užsakytus elektromobilius gaus tie klientai, kurie „Model 3“ užsisakė 2016 m. kovą, su sąlyga, kad jie iki sausio 1 d. patvirtins užsakymą. Pasak atstovo, klientai yra kviečiami ateinančiomis savaitėmis patvirtinti savo užsakymus.

„Tesla“ vidutinio dydžio, keturių durų elektromobilių šeimos narys buvo pristatytas visuomenei Jungtinėse Valstijose praeitų metų liepą.

„Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas „Model 3“ apibūdino kaip „geriausiai parduodamą elektromobilį Jungtinėse Valstijose pagal gautas pajamas ir penktą pagal parduotų automobilių skaičių“.

E. Muskas, neseniai atsistatydinęs iš valdybos pirmininko posto, tikino siekiantis paversti „Model 3“, kurio kaina šiuo metu prasideda nuo 44 tūkst. eurų, „dominuojančiu produktu“.

„Model 3“ yra labiau kompaktiškas ir lengvesnis už prabangesnius „Model S“ ir „Model X“ elektromobilius. „Tesla“ su „Model 3“ siekia užimti pirmą vietą elektromobilių gamyboje.

Pastarosiomis savaitėmis „Tesla“ džiaugėsi pardavimais, prilygstančiais tokiems milžinams kaip „Audi“, BMW ir „Mercedes“.

Įmonės klientai Europoje kol kas galės įsigyti tik du „Model 3“ variantus: 60 tūkst. eurų kainuojantį ilgo nuotolio modelį, vienu baterijos pakrovimu galintį nuvažiuoti 544 kilometrus ir 70 tūkst. eurų kainuojantį elektromobilį galingesniu varikliu.

„Tesla“ atstovai pažadėjo ateityje pristatyti ir pigesnius „Model 3“ variantus, sieksiančius žadėtą 35 tūkst. dolerių (30,80 tūkst. eurų) kainą. Elektromobilių gamintojas neatskleidė, kiek „Model 3“ užsakė įmonės klientai Europoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt