Naujienų srautas

Eismas2018.12.02 12:31

„Toyota“ ir „PSA Peugeot-Citroen“ keičia bendradarbiavimo tikslus

LRT.lt 2018.12.02 12:31

Šiuo metu japonų „Toyota“ ir prancūzų „PSA Peugeot-Citroen“ kartu gamina tris mažus miesto automobilius – „Peugeot 107“, „Citroen C1“ ir „Toyota Aygo“. Tačiau, kaip rašo „carscoops.com“, toks bendradarbiavimas bus nutrauktas 2021-aisiais.

Japonai su prancūzais mažus miesto automobilius kartu kuria ir gamina dar nuo 2002-ųjų. Tačiau dabar gamintojai skelbia, kad bent jau šioje srityje bendradarbiavimas bus nutrauktas 2021-aisiais. 

Bendri „Toyota“ ir „PSA Peugeot-Citroen“ modeliai iki šiol gaminami bendroje gamykloje Kolino mieste, Čekijoje. Sprendžiant gamyklos likimą, „Toyota“ pareiškė, kad gamintojas iš Japonijos perims gamyklos valdymą ir toliau joje gamins automobilius.

Tačiau tai nereiškia, kad prancūzai ir japonai apskritai nutraukia partnerystę. Priešingai, gamintojai teigia, kad savo jėgas sutelks kuriant ir gaminant komercinį transportą.

Šiuo metu Prancūzijoje esančioje Hordain gamykloje, „PSA Peugeot-Citroen“ japonams gamina „Toyota Proace“ mikroautobusą, o nuo kitų metų planuojama praplėsti japonams gaminamų modelių sąrašą. 

Tikimasi, kad kitoje „PSA Peugeot-Citroen“ gamykloje, kuri įsikūrusi Vigo mieste, Ispanijoje, naudojant „Peugeot Partner/Citroen Berlingo“ pagrindą bus gaminamas ir „Toyota“ modelis, kurio pavadinimas kol kas neįvardijamas. 

Abi bendrovės teigia, kad glaudesnio bendradarbiavimo tikslas yra išnaudoti vystymosi ir gamybos sąnaudų optimizavimą, o „Toyota“ pažymi, kad dalyvaus būsimos lengvųjų komercinių transporto priemonių plėtros ir pramonės investicijų sąnaudose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi