Naujienų srautas

Eismas2018.11.24 18:50

Kauno ligoninės priimamajame – traumuotų pacientų antplūdis: tenka laukti ir po 6 valandas

15min.lt 2018.11.24 18:50

Šeštadienį nuo pat ryto šalį sukaustęs plikledis sukėlė ne tik virtinę eismo įvykių, bet ir ne vieną kaunietį pasiuntė į ligoninę. Dešimtys traumuotų pacientų užgulė Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyrių. Kaip guodėsi viena moteris, eilėje tenka laukti ir po 6 valandas. 

Kaip praneša Policijos departamentas, 15 val. duomenimis, keliuose vis dar buvo slidu, per pusdienį, nuo 6.45 val. ryto, registruoti 188 techniniai eismo įvykiai, 19 įskaitinių eismo įvykių, kuriuose nukentėjo bent vienas žmogus.

Ne išimtis – ir ledo arena virtusios Kauno miesto gatvės. Kaip informuoja Kauno apskrities policija, vien nuo 7.42 val. iki vidurdienio gauti net 42 pranešimai apie techninius eismo įvykius. Didžioji dalis jų įvyko dėl slidžios kelio dangos. Dėl plikledžio kentėjo ir pėstieji, vienas po kito skubėję į ligoninių priimamuosius.

„Po pirmųjų šalnų Kauno klinikinės ligoninės traumatologijos skyriuje sužeistų žmonių apstu. Laukia keliasdešimt žmonių, o dirba tik 1-2 gydytojai. Vien tam, kad žmonės užsiregistruotų, laukia apie 2 val., po to dar tiek pat laukiama pas gydytoją pirminei konsultacijai ir dar tiek pat pakartotinei – po rentgeno.

Daugelis žmonių laukia jau daugiau nei 6 val., tačiau, tikėtina, kad dar kelias valandas reikės jiems laukti, kol sulauks savo eilės ir galės keliauti namo. Žmonės laukia kantriai ir ilgai, tačiau nepanašu, kad kas nors rūpintųsi gydytojų pastiprinimu“, – tokio kaunietės Rūtos laiško šeštadienio popietę sulaukė 15min redakcija.

Socialiniame tinkle sklando ir dar vienos kaunietės – Rasos, pranešimas.

„Kaune, traumatologiniame, pačiame miesto centre, pagalbos nuo pačio ryto laukia daugiau nei 50 traumuotų kauniečių, tarp jų - ir aš... Dirba tik vienas gydytojas traumatologas! Laukiu nuo 12.30 val. Jau 15 val. ir dar vis laukiu... Ir prieš mane dar labai daug laukiančių! SOS! Padėkite! Tik vienas gydytojas, kuris apskritai šiuo metu išėjo iš kabineto, priiminėja pacientus!!! Ar Kaune gyventi tikrai gera?!“, – retorinį klausimą kėlė moteris.

Galiausiai ji informavo, kad paliko ligoninę, taip ir nesulaukusi gydytojo priėmimo.

„Nesulaukiau nei pirminės apžiūros per 4 val., o prieš mane - ne mažiau nei 40 žmonių... O kur dar rentgenas ir vėl pas gydytoją dėl išvadų?! Pusę paros laiko su trauma, nevalgius ir negėrus... Lauksiu iki ryto! Priima per 48 val. Taip informavo!“, – teigė ji.

Apie 18 val. Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyriuje apsilankė ir 15min fotožurnalistas Erikas Ovčarenko. Pasak jo, laukiančiųjų gydytojo apžiūros – gausybė. Yra tokių, kurie laukia net nuo 11 val. ryto ir tik netrukus jiems bus uždėtas įtvaras.

Žmonės teigė, kad norėjo skambinti vyr. gydytojui, bet niekas nesuteikė kontaktų. Apie 16 val. į pagalbą vienam paliktam kolegai atskubėjo dar vienas gydytojas.

Traumų gausybė užklupo šeštadienį ir vilniečius.

„Labai daug (traumų), statistikos kol kas neturime, nes visi kvietimai dar neužregistruoti. Kviečia į namus, ir į gatves, slidus kelias, labai daug kvietimų“, – BNS sakė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties budinti gydytoja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi