Naujienų srautas

Eismas2018.11.23 16:29

Kauno policijos pareigūnai įspėja: toks pažeidimas sudaro beveik trečdalį visų eismo įvykių

LRT.lt 2018.11.23 16:29

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai dėmesį sutelkė į vieną avaringiausių kelio sankirtų Kaune ir tikrino, ar vairuotojai nekerta sankryžos, degant draudžiamam šviesoforo signalui, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

„Šioje kelio sankirtoje šiemet įvyko jau keturi eismo įvykiai, kuomet buvo sužalotas žmogus. Visais atvejais eismo įvykio priežastis buvo ta, kad vairuotojas važiavo jau degant draudžiamam šviesoforo signalui.

Itin dažnai labai skaudžios nelaimės įvyksta, kuomet vairuotojai nepraleidžia pagrindiniu keliu važiuojančios transporto priemonės, ar kerta sankryžą degant draudžiamam signalui.

Toks kelių eismo taisyklių pažeidimas tapo beveik trečdalio visų šiemet Kaune įvykusių eismo įvykių priežastimi“, – teigia Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra, primindamas, kad ankstyvą rytą vykdytos priemonės metu pareigūnai nustatė 5 vairuotojų pažeidimus.

Už tai, kad važiavo degant draudžiamam šviesoforo signalui, pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 417 str. 4 d., vairuotojams gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų, taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Lapkričio 21 d., pareigūnai savo dėmesį buvo sutelkę į neblaivių vairuotojų kontrolę. Vėlyvą vakarą vykdytos priemonės metu Kauno apskr. VPK Kelių policijos pareigūnai patikrino apie 250 vairuotojų.

Iš viso nustatyta 10 vairuotojų, vartojusių alkoholio. Devyni vairuotojai neviršijo leistinos alkoholio normos: 0,33 prom., 0,16 prom., 0,35 prom., 0,31 prom., 0,12 prom., 0,13 prom., 0,34 prom. ir 0,07 prom.

Vienam vairuotojui alkoholio matuokliu buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,52 prom. Tikrinant vairuotojų blaivumą, buvo nustatyti du blaivūs, tačiau neturintys teisės valdyti transporto priemones asmenys.

Be to, užfiksuotas neatsakingai kelyje besielgęs vairuotojas, taip pat pažeidęs kelių eismo taisykles – vairavo automobilį, nesegėdamas saugos diržo. 

„Užtikriname, kad tokias ir panašias policines priemones aktyviai vykdysime ir toliau, todėl primename vairuotojams kelyje elgtis atsakingai, atsargiai ir būti kantriais. Skubėti kelyje neverta – kiekvienas norime saugiai pasiekti savo kelionės tikslą.

Pėstiesiems primename taip pat kelyje būti atsargiais bei dėvėti šviesą atspindinčius elementus, atšvaitus“, – primena gyventojams Kauno apskrities policijos pareigūnai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi