Eismas

2018.11.20 16:16

Šeštasis lietuvių ekipažas Dakare: lenktyniaujame su laiku

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.20 16:16

Iki metų pabaigos likus kiek daugiau nei mėnesiui, daugelis lietuvių pradeda galvoti apie artėjančias šventes ir poilsį. Tačiau kai kam tai sudėtingų darbų pradžia, nes netrukus prasidės sunkiausiomis pasaulyje lenktynėmis tituluojamas Dakaro ralis.

Šiemet į Dakaro ralį, kuris jau kelintus metus iš eilės vyks Pietų Amerikoje, iškeliauja rekordinis dalyvių skaičius iš Lietuvos. Automobilius į finišą mėgins nuvairuoti Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu, Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu ir Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. 

Į Dakarą šiemet iškeliaus ir du motociklininkai. Tai – šių metų debiutantas Arūnas Gelažninkas ir praėjusiais metais sėkmingai debiutavęs Balys Bardauskas. 

Tačiau be šių ekipažų Dakare važiuos ir „iGo2Dakar“ ekipažas. Tai medija komanda, kuri, kaip sako šios iniciatyvos autorius Mindaugas Plukys, taip pat lenktyniauja – tik ne su lenktynininkais, o su laiku.

„Žiniasklaidoje laikas yra labai svarbus dalykas, nes informacijos laukia visi Dakaro ralio žiūrovai ir sekėjai. Ši iniciatyva prasidėjo kaip noras pamatyti Dakaro ralį, o dabar mes lenktyniaujame su kitomis žiniasklaidos priemonėmis, kas pirmiau pateiks informaciją iš karščiausių Dakaro taškų“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja M. Plukys.

Kad žiniasklaidos atstovų darbas Dakare reikalauja demonstruoti aukštą tempą, tikina ir vienas iš „iGo2Dakar“ komandos narių, fotografas Andrius Laucius.

„Tai tikrai nėra lengvas pasivaikščiojimas, nes kiekviena diena yra iššūkis tiek fotografams, videografams ir lenktynininkams. Mes visada stengiamės užfiksuoti tai, ko paprasti žmonės negali pamatyti per televizorius, tai gali būti ir įspūdingos vietos ar įsiminti objektai. Todėl mes taip pat kupini įspūdžių, kaip ir lenktynininkai“, – sako A. Laucius.

Šiemet prie komandos prisijungė ir naujas narys Mantas Vilimas, kuris atsakingas už surinktos vaizdo medžiagos apdorojimą ir pateikimą. Tiesa, su šiuo projektu jis dirbo ir praėjusiais metais, tačiau šiemet teks dirbti kur kas sudėtingesnėmis sąlygomis.

„Man tenkantis iššūkis yra viską užfiksuoti ir išlaikyti kokybės kartelę, nes kai praėjusiais metais Mindaugas su Andriumi man siųsdavo medžiagą, aš ją montuodavau ramiai namie Lietuvoje, o šiemet reikės viską nufilmuoti, užfiksuoti, o grįžus vakare, kai norisi pavalgyti ir nusiprausti, aš turėsiu sėsti ir viską sumontuoti. Manau tai bus tikrai didelis iššūkis“, – teigia M. Vilimas.

M. Plukys priduria, kad žiniasklaidos atstovų darbas Dakare kartais gali būti sudėtingesnis ir reikalaujantis daugiau laiko ir jėgų, nei to reikia patiems lenktynininkams.

„Dakaras yra ne tik lenktynininkams, bet ir mechanikams ir žiniasklaidos atstovas, bei žinoma tiems, kurie stebi šias lenktynes. Mums Dakaras yra kiek didesnis, nes ryte keliamės anksčiau, kad starto vietoje būtume pirmieji ir einame miegoti paskutiniai, nes mums reikia apdoroti visą informaciją, kurią per dieną surinkome“, – tikina M. Plukys. 

Šiuo metu komandos automobilis vyksta į Prancūziją. Čia esančiame Havro uoste jis bus atiduotas į keltą, kuriuo per pusantro mėnesio pasieks Limą. Į Pietų Ameriką komanda išvyks gruodžio 31-ąją, o automobilį iš uosto planuojama atsiimti sausio 3-ąją. Galiausiai, sausio 6-ąją prie Dakaro ralio linijos stos visi šį iššūkį priėmę dalyviai.

Daugiau apie tai, kaip Dakarui ruošiasi „iGo2Dakar“ komanda ir kokie iššūkiai šio ekipažo laukia Pietų Amerikoje, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vaizdo įraše.

Parengė Vytenis Kudarauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt