Naujienų srautas

Eismas2018.11.19 17:57

„Nissan“, „Renault“ ir „Mitsubishi“ valdybų narys sulaikytas dėl finansinių nusikaltimų

ELTA 2018.11.19 17:57

„Nissan Motor Co Ltd“ pirmadienį pranešė, kad įmonės valdybos narys Carlosas Ghosnas bus atleistas dėl įtarimų finansiniais nusikaltimais, o Japonijos žiniasklaida skelbia, esą C. Ghosnas yra sulaikytas Tokijo teisėsaugos, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

„Nissan“ atstovų teigimu, C. Ghosnas privačiai veiklai naudojo įmonės lėšas ir meluodavo apie išmokamas kompensacijas.

C. Ghosnas taip pat yra valdybos narys ir generalinis „Nissan“ partnerės Prancūzijoje - „Renault“ direktorius bei „Mitsubishi“ valdybos narys. C. Ghosnas yra vienas geriausiai žinomų verslininkų pasaulinėje automobilių pramonėje. Jo atleidimas turėtų sukelti abejonių dėl „Nissan“, „Renault“ ir „Mitsubishi“ aljanso, kurį pats C. Ghosnas kūrė, ateities.

„Nissan“ teigimu, C. Ghosno atleidimas įvyks po kelis mėnesius trukusio įmonės vidaus tyrimo. Tyrimas buvo pradėtas po to, kai vidaus informatorius pranešė apie C. Ghosno ir įmonės vykdomojo direktoriaus Grego Kelly'io finansinės apskaitos pažeidimus.

„Tyrimas parodė, kad C. Ghosnas ir G. Kelly'is daugelį metų pranešdavo apie mažesnes, nei realiai išmokėtas, kompensacijas Tokijo biržoje. Įmonės generalinis direktorius Hiroto Saikawa siūlys valdybai atleisti C. Ghosną ir G. Kelly'į“, – teigiama „Nissan“ pranešime.

Japonijos žiniasklaida pranešė, esą C. Ghosnas, gavęs apie 10 mlrd. jenų (78 tūkst. eurų) kompensacijų, deklaravo tik 5 mlrd. jenų (39 tūkst. eurų).

Žinomas kaip „išlaidų žudikas“, C. Ghosnas, automobilių pramonės atstovų teigimu, yra atsakingas už Japonijos automobilių gamintojo „Nissan“ atgaivinimą. C. Ghosnas išliko populiariu vadovu net laikotarpiu, kai įmonė masiškai atleidinėjo darbuotojus.

Japonijos laikraščio „Asahi“ informacija, tyrėjai pirmadienį pradėjo kratą „Nissan“ būstinėje ir kituose įmonės biuruose.

„Renault“ akcijos Paryžiaus biržoje nukrito 11 proc., o „Nissan“ akcijos – 10 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi