Eismas

2018.11.06 09:44

Į „Geležinio vilko“ pratybų pozicijas judės karinė technika

ELTA2018.11.06 09:44

Antradienį didžioji dalis pratybose „Geležinis vilkas 2018“ dalyvausiančios karinės technikos judės iš Ruklos į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje. Vokietijos kariuomenės tankai „Leopard II“ ir kovos mašinos „Marder“, Belgijos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Piranha“, Čekijos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Pandur“, Nyderlandų – CV-90 – tai tik dalis technikos, judėsiančios Lietuvos keliais.

Kovinė technika iš Ruklos judės Ukmergės kryptimi, vėliau ir autostrada Vilnius-Panevėžys, kuria važiuos iki Maišiagalos, o vėliau pasuks Nemenčinės link. Dalis technikos judės Utenos kryptimi, vėliau – į Švenčionėlius ir Pabradės apylinkes. 

Technikos kolonos bus lydimos Lietuvos kariuomenės Karo policijos konvojų. Lietuvos kariuomenė prašo eismo dalyvių ir miestų bei miestelių gyventojų būti dėmesingų ir kantrių.

Pratybų „Geležinis vilkas 2018“ metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruoti ir vertinti Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą.

Pirmąją pratybų savaitę padaliniai treniruosis veikti su papildomai pratyboms priskirtais padaliniais, antrąją savaitę vyks kompleksinės lauko pratybos, kuriose bus treniruojamasi „pajėgos prieš pajėgas“ principu. Taip pat bus atliekamos kovinio šaudymo pratybos karinių poligonų šaudyklose.

Iš viso pratybose „Geležinis vilkas 2018“ dalyvaus apie 3,5 tūkst. karių iš 14 šalių. Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Liuksemburgo karių, pratybose taip pat dalyvaus, Estijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Italijos, Kanados, Slovėnijos ir Ukrainos kariai. 

Pratybos „Geležinis vilkas“ yra tarptautinės pratybos, skirtos įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos ir vieno iš Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis vilkas“ pavaldžių Lietuvos batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.