Eismas

2018.11.02 15:28

Lietuvių pora išvyko į kelionę aplink pasaulį: keliaus 4 metus ir sieks pamatyti tūkstantį stebuklų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2018.11.02 15:28

Aplankyti tūkstantį įdomiausių pasaulio vietų – toks lietuvių keliautojų Audriaus ir Almos Sutkų tikslas, kuriam jie ruošėsi penkerius metus. Kaip teigia į gyvenimo kelionę išsiruošusi pora, su specialiai šiam tikslui modifikuotais visureigiais pasaulį jie ketina apkeliauti per ketverius metus.

„Aplinkiniams žmonėms ši kelionė ilgą laiką skambėjo kaip utopija, kol neatsirado automobiliai, gyvenamieji moduliai, internetinis puslapis, kelionės etapai ir patys keliautojai. Todėl dabar tai tikrai ne utopija, o didelio projekto pradžia“, – pokalbį pradeda A. Sutkus.

LRT TELEVIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijos svečiai sako, kad planuoja kelionę baigti per ketverius metus. Ar darys pertrauką, kol kas pasakyti negali, nes gali būti įvairių priežasčių, dėl kurių planus gali tekti keisti. Tačiau kol kas pora nusiteikusi kelionę pradėti ir baigti be pertraukų.

Taip pat pašnekovai prisipažino, kad šią ketverius metus truksiančią gyvenimo kelionę jie planavo net penkerius metus. A. Sutkus prisipažino, kad ir kelionės planai pradžioje buvo ne tokie ambicingi.

„Iš pradžių susidėliojau 500 stebuklų, bet pamačiau, kad liko dar daug kitų dalykų, iš kurių galima dar kažką sudėlioti. Tokiu būdu atsirado 1000 stebuklų. Iš tikrųjų, šiuo metu jų yra 1400, bet kai kuriuos jų praleisime ir be to, aplankius pasirinktas vietas, suprasime, ar tai tikrai ypatinga vieta“, – pasakoja A. Sutkus.

Beje, pašnekovai priduria, kad ši kelionė – ne atostogos. Tai bus darbas, kurios rezultatą galės pamatyti visi norintys.

„Tai yra projektas ir darbas kiekvieną dieną, kurio tikslas sukurti 1000 pasaulio stebuklų nuotraukų albumą, kuris turėtų pasirodyti 2023-aisiais“, – sako A. Sutkus.

Poros kelionė prasidės nuo Antarktidos. Tiesa, čia jie keliaus ne su savo automobiliais. Juos keliautojai planuoja pasiimti grįžę į Pietų Ameriką lapkričio 17 dieną. Sėdę į automobilius, jie pradės kelionę per Pietų, Centrinę ir Šiaurės Amerikas. Iš ten į Australiją, į kurią  tikimasi nukeliauti iki 2020-ųjų metų vasaros.

Po to kelionė tęsis Azijos žemynu, kurį įveikę lietuviai persikels į Afriką. Iš čia bus pasiekta Europa, kur nuo 2022-ųjų tikimasi pereiti į paskutinį kelionės etapą aplankant Rusiją, Kiniją ir Kazachstaną.

Visureigis-namas

Kelionės aplink pasaulį metu Audrius ir Alma Sutkai važiuos specialiai paruoštais visureigiais. Vienu naudosis jie, kitu važiuos bendrakeleiviai, kurie nuolatos keisis. Kalbant apie pačius automobilius, A. Sutkus papasakojo, kokie patogumai palengvins poros buitį kelionės metu.

„Tai yra mažas namas ant ratų ir keturiais ratais varomas visureigis viename. Automobiliuose yra galimybė miegoti, ruošti maistą, du šaldytuvai, 150 litrų vandens talpos, du dušai – vienas išorėje, kitas viduje. Taip pat yra tualetas, stalas net ir šachmatų lenta“, – dėsto A. Sutkus.

Visą poros pasakojimą apie sau iškeltą iššūkį apkeliauti pasaulį ir pamatyti 1000 stebuklų galite pamatyti LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vaizdo įraše.

Parengė Vytenis Kudarauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.