Eismas

2018.10.31 19:21

Sostinės gatvėse chaosas – miestą užkimšo išvažiuojantys Vėlinėms

Dina Sergijenko, DELFI.lt2018.10.31 19:21

Trečiadienį vairuotojai, norintys palikti sostinę, spūstimis skųstis pradėjo dar popiet. Tačiau darbo dienai artėjant į pabaigą, socialinius tinklus užplūdo nuotraukos iš visiškai sustingusių gatvių: miestą „užkimšo“ pora avarijų. Viena rimčiausių privertė uždaryti visą Vakarinio aplinkkelio atšaką ir nukreipti eismą Gariūnų link.

Eismo trikdžių kilo Vakariniame aplinkkelyje. Čia dar trečiadienį prieš pietus susidūręs su lengvuoju automobiliu apvirto betoną vežęs vilkikas. Pradėję jo atvertimo darbus, specialiųjų tarnybų pareigūnai uždarė kelio atšaką iš Vakarinio aplinkkelio į Lazdynų pusę.

Specialiosios tarnybos pranešė vartotojams, kad betonvežį teks atversti ir patraukti, tam prireiks nemažai pajėgų. Todėl eismas nukreipiamas į Gariūnų pusę.

Ši avarija, o taip pat – važiuojančių iš miesto gausa, lėmė, kad kaip reikiant užsikišo ne tik Gariūnų gatvė, bet ir visa Tūkstantmečio gatvė, nuo pat sankirtos su Dariaus ir Girėno gatve.

Sustingo centrinė arterija

Už Geležinio Vilko gatvės tunelio taip pat susidūrė automobiliai, tačiau techninio įvykio galvosūkio vairuotojams išspręsti savarankiškai nepavyko. Į pagalbą buvo pasitelkti policijos pareigūnai.

Nedidelė avarija netruko užkimšti pagrindinę miesto arteriją. Automobilių grūstis nusidriekė per visą Geležinio Vilko gatvę iki pat Fabijoniškių mikrorajono, išsikerojo į Žalgirio, Kareivių ir Oskaro Milašiaus gatves.

„Tunelis visiškai nejuda“, – guodėsi spūstyje įstrigę vairuotojai ir rekomendavo vykstantiems iš Vilniaus pasirinkti kitą kelią.

Informuojama, kad sostinėje šiuo metu susidarę mažiausiai 16 spūsčių skirtingose miesto vietose. Pranešama, kad greičiausiai kantrybės vairuotojams reikės iki pat 19 valandos – tiek laiko tęsis kamščiai.

Prognozuoja avarijų gausą

Pabrėžiama, kad spūstys formuojasi ne tik dėl eismo įvykių, mat pateikiama informacija apie penkis technines avarijas. Daugiausiai grūstys formuojasi dėl itin gausaus važiuojančių iš miesto automobilių skaičiaus. 

Draudimo specialistai perspėja, kad esant intensyviam automobilių srautui ir prastoms oro sąlygoms itin svarbu laikytis saugaus atstumo, vadovautis kelio ženklais, atkreipti dėmesį į naujai atsiradusius ribojimus bei laikinus kelio ženklus.

Akcentuojama, kad tais atvejais, jei nėra pirmumo ženklų, reikėtų elgtis taip, lyg važiuotumėte šalutiniu keliu, o jei kelyje pasitaikė labiau pasimetęs vairuotojas – geriau, net ir turint pirmumą, praleisti jį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.