Naujienų srautas

Eismas2018.11.01 13:15

Gyvūnai kelio nepripažįsta, todėl vairuotojai turi būti itin atidūs

Šiais metais automobilių susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius išaugo net trečdaliu, nors tiek gyvūnai, tiek gyventojai nuo tokių susidūrimų saugomi įvairiais būdais. Apie tai, kaip nuo jų apsisaugoti, LRT TELEVIJAI pasakoja Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas.

E. Tijušas vairuotojams turi vieną ir patį svarbiausią patarimą, kaip kelyje apsisaugoti nuo susidūrimo su laukiniu gyvūnu.

„Ką rodo patirtis – nereikia atsipalaiduoti, ypač tuo metu, kai yra prieblanda ar naktis, o net ir važiuojant greitkeliais reikia turėti galvoje, kad egzistuoja tikimybė kelyje sutikti laikinį gyvūną“, – teigia jis.

Pašnekovas dėmesį atkreipia ir į tai, kad vairuotojai per daug pasitiki šalia kelio esančiomis tvoromis, kurios turėtų sulaikyti laikinius gyvūnus nuo galimybės išbėgti į kelią. 

„Tvoros nėra ištisos, yra daugybė vartų, kurie nėra uždaromi ir gyvūnas, pakliuvęs į tarpą tarp tvorų, pavyzdžiui, greitkelyje, kelia dar didesnį pavojų, nes jis neranda, kur išeiti. Todėl mintis, kad važiuoju absoliučiai saugiame kelyje, yra labai pavojinga“, – priduria E. Tijušas.

Norint išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais, kai kurie vairuotojai ant savo automobilių sumontuoja specialius švilpukus, kurių skleidžiamas garsas gyvūnus turėtų atgrasinti. Tačiau specialistas į šias priemones žvelgia skeptiškai.

„Mano asmenine nuomone, švilpukai yra tik komercija, nes niekas neįrodė jų efektyvumo. Todėl net ir turint tokias priemones ant savo automobilio, jokiu būdu negalima atsipalaiduoti“, – pabrėžia E. Tijušas.

Pašnekovas priduria, kad gyvūnų skaičius visada yra daugiau ar mažiau stabilus, tačiau yra tam tikri jų gyvenimo etapai, kai laukiniai gyvūnai būna aktyvesni. Pavyzdžiui, šiuo metu ypatingo judėjimo nėra, išskyrus tai, kad briedžiai iš vasaros ganyklų keliasi į žiemos ganyklas.

Visą pokalbį su E. Tijušu galite pamatyti vaizdo įraše.

Parengė Vytenis Kudarauskas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi