Naujienų srautas

Eismas2018.11.03 13:11

Saugumo ekspertų išvados: dar ne laikas pasitikėti autonominėmis sistemomis

Automobilių gamintojai kaip įmanydami stengiasi palengvinti pagrindinį vairuotojų darbą – vairuoti. Todėl kuriamos įvairios pagalbinės sistemos, kurios leidžia atsipalaiduoti. Viena tokių – adaptyvi greičio palaikymo sistema. Nors daugeliu atvejų šią sistemą galima įsigyti tik kaip papildomą įrangą, tačiau keliuose daugėja automobilių, kurie gali pasigirti tokiu privalumu. Todėl Euro NCAP specialistai nutarė išmėginti keletą skirtingų automobilių ir įvertinti, ar galima tokiomis sistemos pasitikėti „aklai“.

Kaip teigia Euro NCAP specialistai, adaptyvi greičio palaikymo sistema (ACC) yra suprojektuota automatiškai pritaikyti greitį artėjant prie lėčiau judančio arba stabdomo automobilio.

Taip pat pažymima, kad adaptyvi greičio palaikymo sistema veikia individualiai ir ji nėra autonominių stabdymo sistemų dalis. Pastarosios veikia savo nuožiūra ir atlieka kitas užduotis.

Adaptyvios greičio palaikymo sistemos neįtrauktos į Euro NCAP vertinamų sistemų sąrašą, tačiau jos yra mėginamos atliekant išplėstinius autonominių stabdymo sistemų bandymus. Jų metu parenkami tokie greičiai, kokiais dažniausiai leidžiama važiuoti Europos keliuose.

Atliekant šios sistemos bandymus imituojami keli scenarijai. Pirmasis, kai priešais mėginamą automobilį važiuoja kitas, ženkliai mažesniu greičiu. Antras scenarijus, kai priešais esantis automobilis yra visiškai sustojęs.

Taip pat sistemos tikrinamos atliekant imituojant kitus kasdienius scenarijus. Pavyzdžiui, kai iš gretimos juostos priešais išvažiuoja kitas automobilis.

Arba kai priešais ta pačia kryptimi važiuojantis automobilis persirikiuoja į kitą eismo juostą, o priešais jį buvę automobiliai stovi vietoje.

Euro NCAP specialistai pažymi, kad gamintojai kuria skirtingas sistemas, todėl ir jų veikimas – nevienodas. Dėl šios priežasties į bandymų poligoną atvyko net dešimt skirtingų automobilių. 

Audi A6

BMW 5 serija

DS 7 Crossback

Ford Focus

Hyundai NEXO

Mercedes-Benz C-klasė

Nissan LEAF

Tesla Model S

Toyota Corolla

Volvo V60

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi