Naujienų srautas

Eismas2018.10.29 09:51

Vairuotojų dėmesiui: Lietuvoje kai kur kelio danga šlapia ir slidi

LRT.lt 2018.10.29 09:51

Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos. Rytų ir Pietryčių Lietuvoje bei aplink Kauną lyja su šlapdriba, kelio danga šlapia ir slidi. Vairuotojai raginami atsižvelgti į meteorologines sąlygas ir kelio dangos būklę, neskubėti ir laikytis saugaus atstumo kelyje. Vilniuje barstomi tiltai ir viadukai.  

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną daug kur krituliai: šlapdriba, lietus. Vėjas šiaurės rytų, rytų, 7–12 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos.

Vilniuje barstomi tiltai ir viadukai

Pirmadienio naktį Vilnius sulaukė šlapdribos. Sostinės gatves prižiūrinti įmonė „Grinda“ paryčiais barstė tiltus, viadukus, estakadas. Apie 6 val. pagrindinės Vilniaus gatvės buvo pabarstytos, gatvių dangos šlapios.

Įšilusi žemė vis dar ištirpdo pirmąsias snaiges, tačiau dėl intensyvesnės oro cirkuliacijos tiltų ir viadukų paviršių temperatūra jau gerokai žemesnė, rašo bendrovė pranešime žiniasklaidai. Būtent ant tiltų ir viadukų susidaro iš pirmo žvilgsnio nepastebimas plonytis ledo sluoksnis, kuris vairuotojams tampa pirmuoju artėjančios žiemos „krikštu“.

Vilniuje naktį buvo barstomi Valakampių, Šilo, Karaliaus Mindaugo, Žaliasis, Geležinio Vilko, Žvėryno, Liubarto, Lazdynų ir Gariūnų tiltai, taip pat A. Goštauto, Ukmergės, Tūkstantmečio, Antakalnio gatvių ir Laisvės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio estakados bei viadukų užvažiavimai ir nuvažiavimai.

Druskų barstytuvų maršrutai apėmė Ukmergės, Geležinio Vilko, Žemaitės, V. Kudirkos, J. Basanavičiaus, S. Batoro, Drujos, Dunojaus, Olandų, Liepkalnio, Popieriaus gatvių, taip pat Juodojo kelio ir Savanorių prospekto įkalnes ir nuokalnes. Prevenciškai taip pat barstytos bazalto trinkelėmis klotos dangos Gedimino prospekte, Katedros aikštės ir stoties prieigose.

Gatvių priežiūros darbus įmonė planuoja taip, kad jau apie 7 val. darbai būtų baigti. Pirmadienio naktį pirmieji druskų barstytuvai į sostinės gatves išriedėjo apie 4 val., vėliau barstymo darbai persikėlė į mažesnio eismo intensyvumo gatves.

Šiuo metu „Grinda“ turi sukaupusi daugiau kaip 7 tūkst. tonų druskos ir apie 12 tūkst. kub. m smėlio ir druskos mišinių, šios atsargos nuolat papildomos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi