Naujienų srautas

Eismas2018.10.26 16:20

Teismas sustabdė 1,4 mln. eurų vertės greičio matuoklių konkursą

BNS 2018.10.26 16:20

Teismas laikinai sustabdė Policijos departamento skelbtą 1,372 mln. eurų preliminarios vertės greičio matuoklių konkursą. 

Iš konkurso pašalintos inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ prašymu Vilniaus apygardos teismas spalio 23 dieną taip pat įpareigojo departamentą nepasirašyti sutarties su konkurso laimėtoju, o jei ji pasirašyta – sustabdyti jos vykdymą.

„Fima“ prašė teismo panaikinti Policijos departamento sprendimą atmesti jos pasiūlymą Transporto priemonių greičio matavimo mobilios įrangos ir integravimo į administracinių nusižengimų registrą programinės įrangos konkurse.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis BNS sakė, jog konkurso  procedūros sustabdytos, tačiau daugiau informacijos teigė negalintis suteikti. 

„Daugiau papildomų komentarų šioje stadijoje būti negali, nes tai gali būti traktuojama kaip nepatenkintos pusės tam tikros gynybinės strategijos formavimas būsimiems ieškiniams ir bylinėjimuisi“, – BNS sakė R. Matonis. 

Vėliau jis nurodė, kad konkurse dalyvavo 3 bendrovės, tačiau nugalėtojas dar neišrinktas. „Fimos“ pasiūlymas, anot R. Matonio, buvo atmestas, nes neatitiko konkurso reikalavimų. 

Tačiau „Fima“ tvirtina, kad jos pasiūlymas atitiko reikalavimus. „Fimos“ pardavimų departamento direktorius Jonas Jablonskis BNS sakė, kad jos pasiūlyta Vokietijos gamintojo įranga atitiko konkurso sąlygas. 

„Šiam konkursui kruopščiai ruošėmės, įvertinę įvairių gamintojų įrangos galimybes, tad esame tikri, kad mūsų pasiūlyto Vokietijos gamintojo, kuris yra vienas žymiausių šios srities gamintojų pasaulyje, įranga visiškai tenkina Policijos departamento iškeltas sąlygas. Tą patvirtino ir papildomos konsultacijos su įrangos gamintojo ekspertais“, – BNS teigė J. Jablonskis. 

Konkursas paskelbtas šių metų birželį, vokai su pasiūlymais turėjo būti atplėšti liepos mėnesį, nurodoma centriniame viešųjų pirkimų portale. 

Teismo nutartis gali būti skundžiama Apeliaciniam teismui. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi