Naujienų srautas

Eismas2018.10.26 12:06

Už laiku nepakeistas padangas – techninės apžiūros anuliavimas

Kad būtų saugu važinėti, būtina iki  lapkričio 10-os dienos vasarines automobilių padangas pakeisti žieminėmis. To nepadariusiems gresia ne tik piniginės baudos – policija naikins techninės apžiūros talonus. Aplinkosaugininkai  primena, kad senų padangų negalima išmesti bet kur.

Nors iki lapkričio 10-osios dar dvi savaitės, norintieji pasikeisti padangas į žiemines jau laukia netrumpose eilėse. Šiame servise maždaug pusė klientų užsiregistravę internetu, kiti stovi „gyvoje“ eilėje. 

Turinčios servisų įvairiuose miestuose, bendrovės atstovas sako, kad, pakeisti padangas Vilniuje vidutiniškai kainuoja apie 40 eurų, mažesniuose miestuose – nuo 20 eurų.

„Jau supranta žmonės, kad tai yra saugumas. Nes vasarinė padanga nuo 6 laipsnių šilumos jau ne taip gerai veikia. Dar žmonės bijo anksčiau keisti padangų, kol šilti orai, kad jų nesudėvėtų, taupo. Tai yra šioks toks mitas. Padanga tikrai nesusidėvės“, – teigia įmonės atstovas Tada Kuliešius.

Ne tik bauda, bet ir techninė apžiūros panaikinimas

Pasak įmonės darbuotojų, keičiančiųjų padangas netrūksta ir kelias savaites po lapkričio 10 tosios, kai važinėti su vasarinėmis padangomis draudžiama.

Nepasikeitusiems padangų gresia bauda iki 40 eurų, taip pat gali būti naikinama techninė apžiūra ir vairuotojui tenka ją atlikti iš naujo.

„Per 2017 m. buvo panaikinta per 320 techninės apžiūros talonų, tačiau šiemet nuo sausio 1-osios jau panaikinta per 500 techninės apžiūros talonų būtent dėl laiku nepakeistų padangų. 

Pati didžiausia bauda tai yra rizika, pavojus sau ir aplinkiniams, kai esant slidžiai kelio dangai, vasarinė padanga neatlieka tos funkcijos, kokią turėtų atlikti“, – pasakoja Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Padangos – viena dažniausiai randamų šiukšlių

Šalyje važinėja daugiau nei milijonas lengvųjų automobilių, tad vis dar yra atvejų, nors ir mažiau nei ankstesniais metais, kai senos padangos išmetamos, teršiama aplinka. Konkrečios statistikos nėra, tačiau per aplinkos tvarkymo akcijas tai viena iš dažniausiai randamų šiukšlių. 

„Jei numesta padanga, reikia surasti tą niekadėją, kuris tą padangą numetė. Jei tai pavyksta nustatyti, tai jis susimokės 44 eurus siekiančią bauda ir dar bus paskaičiuota žala padaryta aplinkai. Tada dar viena bauda siektų nuo 30 iki 60 eurų“, – sako Aplinkos ministerijos Atliekų departamento vyr. specialistas Audrius Naktinis.

Aplinkos ministerija primena, kad, perkant naujas padangas, senąsias nemokamai galima palikti parduotuvėje arba automobilių remonto dirbtuvėse. Iki 5 padangų per metus gyventojas nemokamai gali palikti ir didelių matmenų atliekų surinkimo aikštelėse.

Plačiau – Salomėjos Pranaitienės reportaže

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi