Eismas

2018.10.25 12:16

Madrido valdžia riboja elektrinius paspirtukus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.25 12:16

Ispanijos sostinės valdžia ėmėsi griežtų priemonių prieš elektrinių paspirtukų gerbėjus ir juos nuomojančias kompanijas. Nebegalėdama suvaldyti šios sparčiai plintančios transporto rūšies Madrido valdžia buvo priversta uždrausti važinėti tokiais paspirtukais miesto šaligatviais.

Oro neteršiantis ir kiekvienam prieinamas elektrinis paspirtukas padarė tikrą revoliuciją šiltesnių kraštų miestuose, bet nežabota šias transporto priemones nuomojančių kompanijų plėtra pridarė daug problemų pėstiesiems, dviratininkams, automobilių vairuotojams  ir eismo saugumo tarnyboms. Ypač turint omenyje, kad kai kurie elektriniai paspirtukai įsibėgėja net iki 60 kilometrų per valandą ir yra pavojingi pėstiesiems, dviratininkams bei vairuotojams.  

Tūkstančius paspirtukų nuomojančios kompanijos įpareigotos juos geriau tvarkyti, o vietos valdžia skubiai svarsto, kokių reikia įstatymų, kad greitų elektrinių paspirtukų vairuotojai laikytųsi eismo taisyklių, netrukdytų bei nekeltų pavojaus nei sau, nei kitiems eismo dalyviams.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.