Naujienų srautas

Eismas2018.10.05 16:08

Kaune policija surengė netikėtą reidą: naudojo naujus matuoklius

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai penktadienį ryte išsiruošė į Kauną, o vairuotojų blaivumo tikrinimui pasirinko Petrašiūnuose esančios degalinės prieigas. Pareigūnams įkliuvo įvairius pažeidimus padarę vairuotojai, bet skaudžiausią pamoką gavo gerą darbą norėjęs padaryti, bet pasekmių neapskaičiavęs vyras.

Prie vairo – be teisių

Nors galima buvo pamanyti, kad reidas dar padidins šioje vietoje įprastas spūstis, taip neatsitiko. Pareigūnai naudojo naujus alkoholio matuoklius, kai pakanka pūstelėti į prietaiso ertmę ir paaiškėja, ar iškvėptame ore yra alkoholio.

Jeigu atsakymas teigiamas, blaivumas tikrinamas įprastu matuokliu, kuris pateikia tikslius skaičius. Taip reidų metu pareigūnai dirba daugelyje Europos šalių ir nesusidaro didelės spūstys. 

Pirmas kelių eismo taisykles grubiai pažeidė „Volkswagen Golf“ vairuotojas, kuris išsiruošė į kelią be vairuotojo pažymėjimo. Kauniečio dokumentas vos prieš kelias savaites buvo paimtas, nes vyras važiavo įkaušęs.

Šįkart jis buvo blaivus, tačiau tęsti kelionės negalėjo. „Kur vairuotojo pažymėjimas? Palikau pasaugoti labai saugioje vietoje“, – geros nuotaikos neprarado vyras.

Netrukus įkliuvo automobiliu „Audi A6“ su mergina važiavęs 18 metų jaunuolis, kuris taip pat negalėjo pateikti vairuotojo pažymėjimo, nes niekada jo neturėjo.

Pareigūnai sustabdė automobilį „Volvo V50“, kurio vairuotojui nustatytas lengvas 0,44 promilės girtumas. Kaunietis tikino svaigalus vartojęs ketvirtadienį vakare.

Jaudulys sukėlė įtarimų

Sustabdžius Liuksemburge registruotą „Opel Astra“, pareigūnų laukė netikėtumas – 36 metų vyras vežėsi ginklą. Paaiškėjo, kad tai Vokietijoje pagamintas dujinis pistoletas „Compact“. Vyras tikino turintis leidimą nešioti ginklą ir jį pateikė.

Kadangi kaunietis atrodė sutrikęs ir labai jaudinosi, pareigūnai atidžiai patikrino automobilio saloną bei bagažinę, tačiau jokių draudžiamų laikyti daiktų neaptiko.

Apspangę vairuotojai pasipylė tuomet, kai pareigūnai tarėsi keisti reido vietą. Artėjant 10 valandai beveik vienu metu buvo sustabdyti trys neblaivūs vairuotojai. 

Pagalba draugui kainuos automobilį

Itin nepasisekė prie „Toyota Yaris“ vairo sėdėjusiam 43 metų vyrui, kuriam nustatytas 0,43 promilės girtumas. Paklaidos ribą jis viršijo tik 0,01 promilės. Kaunietis tikino, kad pavežti paprašė draugas, kuris atrodė gerokai įkaušęs. Žmogui esą reikėjo skubėti į darbą.

Vis tik draugui padėti norėjęs vairuotojas padarė absurdišką klaidą ir pats neįvertino savo neblaivumo. Blogiausia naujiena vairuotojui – automobilis greičiausiai bus konfiskuotas, nes jis dėl girtumo jau anksčiau prarado vairuotojo pažymėjimą.  „Negi atims mašiną?“ – negalėjo patikėti vyras.  

„Volkswagen Passat“ vairuotojui nustatytas 0,48 promilės, „Citroen Picasso“ – 0,98 promilės girtumas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi