Eismas

2018.10.03 14:33

Laukia svarbus balsavimas: automobilių gamintojai privalės mažinti taršą?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.03 14:33

Trečiadienį Europos Parlamentas balsuos dėl gamtosaugos įstatymo projekto, pagal kurį automobilių gamintojai gali būti priversti sumažinti jų produkcijos į atmosferą išmetamų teršalų kiekį 45 procentais. Paryžiaus automobilių parodoje susirinkusiems Europos automobilių koncernų vadovams tai dar vienas didelis galvos skausmas, kaip ir neaiškumai dėl „Brexit“.

Kas dvejus metus rengiamas Paryžiaus automobilių šou kol kas atvėrė duris tik žurnalistams ir automobilių salonų atstovams. Eiliniai žiūrovai bus įleisti ketvirtadienį. Garsusis Paryžiaus automobilių salonas šįmet pristato kaip niekad daug elektromobilių ir tai daro daugiausiai vokiečiai, labiausiai nukentėję nuo dyzelių skandalo. Salėse išsirikiavo naujausi dar nepradėti gaminti „Mercedes-Benz, BMW, „Volkswagen“ elektromobiliai. Deja statistika rodo, kad jie vis dar mažiausiai 5–8 tūkstančiais eurų brangesni už mašinas su vidaus degimo varikliais. 

„Mes visi judame mažos taršos link. Klausimas tik dėl terminų, kad jie atitiktų racionalaus investavimo tempus ir protingas kainas vartotojams“, – kalbėjo „Renault“, „Nissan“, „Mitsubishi“ vadovas Carlosas Ghosnas.

AFP/Scanpix nuotr.

Atrodo, kad šis procesas turės paspartėti, nes Europos Parlamento gamtosaugos komitetas pasiūlė įstatymą nuo 2030-ųjų priversti visus automobilių gamintojus sumažinti teršalų kiekį beveik perpus. Trečiadienį Strasbūre bus dėl to balsuojama.   

Kol bus balsuojama dėl šio svarbaus įstatymo, daugelis Europos miestų dūsta nuo automobilių išmetamųjų dujų ir neretai priversti imtis drastiškų ribojimų, nuo kurių labiausiai kenčia senesnių dyzelinių automobilių savininkai. Visą naktį posėdžiavusi Vokietijos vyriausybė tvirtina radusi būdą kaip tai išspręsti.

Daugiau apie tai – Sauliaus Masalsko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.