Eismas

2018.09.25 12:11

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

15min.lt, Edmundas Jakilaitis2018.09.25 12:11

Antradienį popiežius Pranciškus iš Vilniaus išskrido į Taliną. O iš Estijos sostinės keliaus tiesiai į Vatikaną – į Lietuvą nebegrįš. Tad Šventajam Tėvui jau nebereikės kukliojo „Fiat Tipo“, kuriuo jis buvo vežiojamas po Vilnių ir Kauną. 

Toks buvo popiežiaus Pranciškaus noras – kuklus „Fiat Tipo“. Įdomiai atrodė šis automobilis, miestų gatvėmis lydimas didžiulio prabangių BMW eskorto.

Kiekvienoje iš Baltijos šalių Vatikano vadovą vežiojo vis kitas to paties modelio „Fiat“. Toks popiežiaus pasirinkimas atspindi jo vertybes – paprastumą ir kuklumą.

Kas vairavo popiežiaus „Fiat“?

15min duomenimis, „Fiat Tipo“, kuriuo buvo vežiojamas popiežius, vairavo ne Vadovybės apsaugos darbuotojas, o kartu su popiežiumi atvykęs jo saugos tarnybos atstovas. Lietuviai atliko tik pagalbines logistikos funkcijas.

Tačiau, vos tik į automobilį sėsdavo Šventasis Tėvas, vairą perimdavo svečiai iš Italijos bei Vatikano.

Popiežiaus vizito metu naudojami automobiliai vėliau paprastai būna parduodami aukcione, o surinktos lėšos skiriamos labdarai.

Tai labai paklausūs modeliai – pavyzdžiui, 2016 m. vizito Filadelfijoje metu naudotas „Fiat 500L“ modelis vėliau aukcione buvo parduotas už 82 tūkst. JAV dolerių. Naujas toks modelis JAV kainuoja keturis-penkis kartus mažiau.

Panašus likimas turėtų ištikti ir trijose Baltijos šalyse popiežių Pranciškų vežiojusį „Fiat Tipo“. Jo kaina – 16–20 tūkst. Eur, priklausomai nuo komplektacijos.

Kaip 15min informavo „Fiat“ atstovai, automobilis greičiausiai bus padovanotas kuriai nors religinei organizacijai. Kokiai – spręs popiežiaus vizito organizatoriai. Popiežiaus vizito komunikacijos koordinatorė Živilė Peluritienė paprašė dar šiek tiek luktelėti tikslaus atsakymo – bus nuspręsta, kai Šventasis Tėvas išvyks iš Baltijos šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.