Naujienų srautas

Eismas2018.09.24 15:31

Savaitgalį Vilniuje – ekskursijos paspirtukais, orientaciniai žaidimai ir inovacijų maršrutas

LRT.lt 2018.09.24 15:31

Nemokamos ekskursijos po Vilnių paspirtukais, kelionės kalnų dviračių trasomis miesto centre, oientaciniai žaidimai visai šeimai Senamiestyje ir Šnipiškėse. Šios ir kitos nemokamos pramogos, kviečiančios pažinti miestą, lauks visų vilniečių ir miesto svečių rugsėjo 27–30 dienomis Pasaulinės turizmo dienos proga, rašoma pranešime spaudai.

Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Pasaulinės turizmo dienos šūkis – „Turizmas ir jo skaitmeninis virsmas“. Vilnius garsėja technologine pažanga ir startuolių bendruomene, todėl į programą įtrauktas specialus Vilniaus Inovacijų maršrutas, kviečiantis atrasti techniniais sprendimais lyderiaujančius pastatus, skaitmeninius sprendimus išnaudojančias meno parodas ir netgi kavinę, kurioje galima atsiskaityti kriptovaliuta.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams siūloma Vilnių pažinti netradiciškai – sėsti ant dviračių ar čiupti paspirtukus ir leistis miesto gatvėmis į pažintinę ekskursiją, taip pat išbandyti netoli Senamiesčio esančias kalnų dviračių trasas, nukeliauti iki Verkių dvaro. Senamiesčio gatvelėse taip pat vyks orientacinis žaidimas, kurio metu teks greitai spręsti įdomias užduotis.

Įdomūs užsiėmimai laukia visos šeimos. Susipažinti su vienu įdomiausių Vilniaus rajonu – Šnipiškėmis – kvies orientacinis žaidimas „Urbingo“, atskleidžiantis įdomių faktų ir priverčiantis atidžiau pasidairyti paslėptų detalių. Vaikų lauks ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai Bernardinų sode, Senamiestyje ir muziejuose, siūlantys pasijausti gamtininkais, archeologais, tyrinėti istorines Vilniaus paslaptis. Vilniaus turizmo informacijos centruose apsilankiusių vaikų lauks staigmena.

Norintiems pasinerti į istorinį Vilnių organizuojamos nemokamos teminės ekskursijos su profesionaliais gidais, supažindinančios ne tik su svarbiausiais istorijos etapais, bet ir su meilės istorijomis ar miesto legendomis. Tuo tarpu norintys pasijusti tikrais turistais kviečiami už simbolinį mokestį rinktis ekskursiją turistiniu autobusu Vilniaus gatvėmis.

Išsamią programą ir registraciją į renginius galima rasti Vilniaus turizmo informacijos svetainėje.

Turizmo dienos renginius organizuoja Všį „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius. Renginių ir ekskursijų partneriai: dviračių nuomos ir ekskursijų organizatoriai „Velo takas“, „Orientacinės.lt“, Vilniaus miesto gidai, ekskursijų autobusais organizatorius „Valandėlė”, miestų žaidimų ir tyrimų laboratorija „Laimikis.lt“, „Gatvės gyvos“ vaikams, Žaislų muziejus, Energetikos ir technikos muziejus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi