Eismas

2018.09.24 11:30

Išsiaiškino, kaip greičiau mieste: bėgte, dviračiu, automobiliu ar viešuoju transportu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.24 11:30

Viešasis transportas, automobilis ar kojos – kurią susisiekimo priemonę rinktumėtės jūs? Klaipėdiečiams apsispręsti padeda ir apie viešojo transporto privalumus primena tradicinės lenktynės, kuriose rytinio piko metu dalyvauja bėgikas, dviratis, automobilis, elektromobilis, maršrutinis mikroautobusas ir miesto autobusas.

„Dieną be automobilio” klaipėdiečiai pateikę mašinos techninį pasą galėjo nemokamai keliauti miesto autobusais, tačiau keisti įpročius ne taip paprasta. Daugelis žmonių abejoja, ar važiuodami autobusu ar juo labiau dviračiu laiku pasieks darbo vietą. Norėdami pademonstruoti transporto priemonių įvairovę, Klaipėdos keleivinio transporto įstaiga ir Klaipėdos universiteto Studentų sąjunga kasmet rengia lenktynes. 

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovo Gintaro Neniškio teigimu – Klaipėdos miestas yra toks, kad per pusę valandos jį galima ne tik pervažiuoti, bet ir perbėgti. 

Bėgikas Egidijus Toleikis akcentuoja bėgiojimo privalumus.

„Aš bėgioju ir iš savo patirties galiu pasakyti, kiek tas sveikatos prideda. Nubėgi penkis kilometrus ir diena būna visiškai kitokia“, – sako bėgikas.

Dviratininkė Saulė Medelytė taip pat tikina, kad geriau rinktis sveiką judėjimo būdą.

„Važiuoju dviračiu, nes yra smagu ir gana greita, taip pat ir paprasčiau, nereikia laukti autobuso, ir pigu, ir palaikai šiokią tokią fizinę formą“, – sako dviratininkė.

Autobusu važiuojantis Davidas Martirosian teigia, kad automobilis – geresnis variantas, tačiau būna atvejų, kai viešąjį transportą rinktis protingiau.

„Kiekvieną dieną važiuoju autobusu į darbą ir universitetą. Savo automobiliu geriau važiuoti, bet, kai patenki į kamščius, kartais galvoji, kad autobusų juosta pralėkti būtų geriau“, – sako Davidas.

Rytinio piko metu 6 ekipažai skirtingomis transporto priemonėmis pajudėjo nuo autobusų stotelės pietinėje miesto dalyje Klaipėdos universiteto, esančio šiaurinėje pusėje, link. Beveik visi lenktynių dalyviai pirmą vietą po kiek daugiau nei 7 km prognozavo dviračiui. Kaip viskas baigėsi?

Daugiau apie tai – Agnės Bukartaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.