Eismas

2018.09.20 15:43

Lietuva ir Švedija bendradarbiaus eismo saugos srityje ir įgyvendins „Viziją 0“

LRT.lt2018.09.20 15:43

Ketvirtadienį Švedijos ambasadoje Vilniuje pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo transporto politikos srityje, siekiant gerinti eismo saugą ir įgyvendinti „Viziją 0“. Memorandumą pasirašė Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir Švedijos verslo ir inovacijų ministerijos vardu Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christina Lundqvist, rašoma pranešime spaudai.

Pasirašydamos memorandumą Lietuva ir Švedija siekia plėtoti jau esamus glaudžius ir draugiškus ryšius bei stiprinti tolesnį abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Transporto politikos srityje šalys ketina bendromis pastangomis siekti prioritetinių šio sektoriaus tikslų, taip pat ir Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų.

Pagrindinės memorandume numatytos bendradarbiavimo sritys – transporto politika, eismo sauga ir „Vizija 0“ bei kiti šalių bendradarbiavimo projektai. Šalys kartu sieks sukurti palankias sąlygas keistis žiniomis ir patirtimi bei užtikrinti sprendimus, svarbius dvišalei prekybai ir investicijoms.

Memorandume numatomas ne tik abejų šalių ministerijų, bet ir ambasadų, vyriausybinių institucijų, akademinių ir mokslinių tyrimų institutų bei verslo įmonių bendradarbiavimas. Šalių veiksmus pagal šį memorandumą koordinuos ir planuos Susisiekimo ministerija ir Švedijos ambasada Lietuvoje.

Eismo saugos atžvilgiu, vertinant 1 milijonui gyventojų tenkantį per metus žuvusiųjų keliuose skaičių, Švedija yra saugiausia Europos Sąjungos valstybė. Praėjusiais metais šio rodiklio reikšmė Švedijoje siekė 25, Lietuvoje – 67. Atsižvelgdama į Švedijos pasiekimus, Lietuva itin domisi šios šalies patirtimi miestų eismo saugos sistemų ir „Vizijos 0“ strategijos rengimo srityje, taip pat autonominio vairavimo, elektromobilių plėtros, antialkoholinių variklio užraktų diegimo srityse. Tikimasi, kad pasirašytas memorandumas praplės Lietuvos ir Švedijos ekspertų bendradarbiavimo galimybes bei prisidės prie eismo saugos gerinimo.