Naujienų srautas

Eismas2018.09.20 11:43

Į Vilnių važiavusi mergina absurdišku būdu prarado teisę vairuoti

Trečiadienį visoje Europoje yra minima diena be žūčių keliuose. Ta proga didelį vairuotojų patikrinimą surengė ir Lietuvos kelių policijos tarnyba bei Lietuvos transporto saugos administracija. EDWARD projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumą keliuose ir vykdyti įvairias priemones, siekiant, kad trečiadienį Europos keliuose nežūtų nė vienas žmogus.

Įkliuvo girti

Trečiadienį pareigūnai surengė reidų visoje Lietuvoje, o į vieną patikrinimą Vilniaus pakraštyje, Minsko plente, nuvyko ir Lrytas.lt komanda.

Čia dirbo gausios pareigūnų pajėgos – dvi nežymėtos pareigūnų „Audi“, policijos motociklai bei žymėtų automobilių rikiuotė.

Vilniaus kryptimi pareigūnai susiaurino kelią iki vienos juostos ir tikrino visus vairuotojus iš eilės.

Nors reidas vyko viduryje dienos, vairuotojams puikiai matomame kelio ruože, pareigūnams vis tiek įkliuvo daugybė pažeidėjų.

Vos prasidėjus patikrinimui pareigūnai sustabdė gerokai apgirtusį vairuotoją. Vyras tik per plauką neviršijo baudžiamąją atsakomybę užtraukiančios ribos ir į alkotesterį įpūtė 1,47 prom.

Tačiau patikrinus vairuotojo dokumentus paaiškėjo, kad „Ford Galaxy“ vairuotojas įklimpo labai giliai. Pasirodo, jis jau buvo užsitraukęs baudžiamąją atsakomybę už vairavimą neblaiviam ir nesibaigus bausmės terminui vėl sėdo vairuoti išgėręs.

Už tokį pažeidimą vyrui teks ne tik mokėti baudą, bet ir atsisveikinti su automobiliu. Šis buvo bemat išvežtas konfiskavimui.

Dar vienas neblaivus vairuotojas važiavo su žmona iš miško, prisirinkę uogų. Tačiau pareigūnams pasiteiravus, kodėl jis gėrė prieš sėsdamas prie vairo, vyresnio amžiaus vyriškis teisinosi šiandien negėręs. Esą 1,08 prom. neblaivumas liko po vakarykščių išgertuvių.

Jam teks ne tik sumokėti 300–450 eurų baudą, bet ir 1–1,5 metų atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu.

Prarado teises

Itin absurdiškai teisę vairuoti prarado ir jauna „Seat“ vairuotoja. Merginos greitį pareigūnai pamatavo iš nežymėtos „Audi“, pastatytos dar prieš reido vietą.

Nors kelyje leistinas 80 km/val. greitis, jauna vairuotoja lėkė 113 km/val., o pareigūnams patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad ji dar neturi dvejų metų vairavimo stažo, todėl jai maksimalus leistinas greitis ne magistralėje – tik 70 km/val.

Ji viršijo greitį 43 km/val., bet pritaikius paklaidą jai greičiausiai bus skirta bausmė, priklausanti už 31–40 km/val. greičio viršijimą, t. y. 120–170 eurų bauda ir teisės vairuoti atėmimas 3–6 mėnesiams.

Nei registracijos, nei dokumentų

Dar vienas neįprastas pažeidėjas buvo pastebėtas patrulių su motociklais. Jie pamatė keturračiu be šalmo važiuojantį vaikiną. Sustabdžius vairuotoją paaiškėjo, kad keturratis – savadarbis ir neturi ne tik registracijos, bet apskritai jokių dokumentų.

Vaikinas teisinosi keturratį pirkęs už 450 eurų iš konfiskuotų transporto priemonių aikštelės ir jis buvęs be jokių dokumentų.

BNS nuotr.

Kartu su policijos pareigūnais dirbo ir Lietuvos transporto saugos administracijos inspektoriai, tikrinę sunkvežimių vairuotojus.

Inspektoriai šįkart itin didelį dėmesį skyrė vairuotojų darbo vietos saugumui – ar ant priekinės palangės nėra padėtų kompiuterių, ar suvenyrai neriboja matomumo. Už tokius dalykus vairuotojai nebaudžiami, bet jiems rekomenduojama neklijuoti jokių aksesuarų ant lango vidurio ir nelaikyti nepritvirtintų daiktų, kurie stabdant gali nukristi.

Inspektoriai laisvų daiktų aptiko praktiškai pas visus vairuotojus, o vienas net priekinio stiklo vidurį buvo nuklijavęs suvenyrinėmis vėliavėlėmis. Bet paraginti susitvarkyti nė vienas nesiginčijo.

Skatino drausmingus vairuotojus

Pareigūnai ne tik įspėjo ar baudė prasižengusiuosius, bet ir su bendrove „Švaros broliai“ tęsė socialinę saugaus eismo iniciatyvą „Švarus vairuotojas“. Nustačius Kelių eismo taisyklių nepažeidžiančius ir anksčiau nebaustus vairuotojus, jiems buvo suteikiami „Švaraus vairuotojo“ lipdukai-ženkliukai, kuponai nemokamam automobilio plovimui.

Prie projekto EDWARD prisijungia daugelis Europos šalių – tarptautinė eismo dalyvių sąmoningumo ir saugaus eismo propagavimo akcija prasidėjo Ispanijoje ir keliauja per Airiją, Jungtinę Karalystę, Belgiją, Liuksemburgą, Vokietiją, Prancūziją, Skandinavijos šalis, Latviją ir Estiją.

Lietuvoje prie šios akcijos prisideda visų šalies apskričių policijos pareigūnai, kitos už eismo saugą atsakingos institucijos. „Dėmesio į kelią“ savaitė Lietuvoje prasidėjo nuo prevencinės priemonės Kaune – pareigūnai tikrino ryte į darbą vykstančių vairuotojų blaivumą, vykdė kitų pažeidimų kontrolę ir prevenciją.

Policininkai taip pat apsilankė Kauno mokyklose – vaikams buvo dalijami atšvaitai, skaitomos paskaitos apie saugų eismą. Nemažą dėmesį pareigūnai skyrė pavyzdingiems, taisyklių nepažeidžiantiems vairuotojams.

Daug patikrinimų visą savaitę

Antradienį pareigūnai dėmesį skyrė neviešam patruliavimui, Kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusių su pagrindinėmis eismo įvykių priežastimis, užkardymui, vairuotojų kultūros ir atsakingo dalyvavimo eisme skatinimui, pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejų nustatymui.

Vien Vilniaus apskrityje dirbo 6 policijos skiriamaisiais ženklais nežymėti automobiliai, kurie fiksavo įvairius pažeidimus, greičio viršijimo ir nedrausmingo bei pavojingo vairavimo atvejus.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiais metais šalyje įvyko daugiau kaip 2 200 eismo įvykių, juose žuvo 119 žmonių ir beveik 2 700 buvo sužeista, tarp jų – 13 proc. nepilnamečių.

Europos kelių policijos tinklo TISPOL duomenimis, Europos keliuose kiekvieną savaitę žūsta 500 žmonių, šis skaičius per pastaruosius metus sumažėjo 2 procentais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi