Naujienų srautas

Eismas2018.09.20 09:40

„Bloomberg“: „Volkswagen“ sutiko nutraukti veiklą Irane

ELTA 2018.09.20 09:40

Vokietijos automobilių koncernas „Volkswagen“ pasidavė JAV daromam spaudimui ir sutiko nutraukti beveik visą savo veiklą Irane. Tai trečiadienį informavo naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi JAV ambasadoriumi Vokietijoje Richardu Grenellu.

Pasak jo, susitarimas buvo pasiektas antradienį po kelias savaites trukusių derybų. „Volkswagen“ mums pažadėjo laikytis JAV sankcijų Irano atžvilgiu“, – R. Grenello žodžius cituoja agentūra.

„Volkswagen“ ir toliau galės išsaugoti dalį savo operacijų Irane išimtinai humanitariniais sumetimais, pridūrė ambasadorius.

Šių metų gegužę JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad Vašingtonas traukiasi iš Bendrojo išsamių veiksmų plano (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA), arba Irano branduolinio susitarimo, kurį JAV buvo pasiekusios su Iranu ir dar penkiomis kitomis šalimis 2015 metais, ir pažadėjo atnaujinti Iranui sankcijas, kurios, 2015 metais Iranui sutikus įšaldyti branduolinę savo programą, buvo atšauktos.

„Bloomberg“ agentūros duomenimis, VW atsisakė pernai liepą skelbtų planų pardavinėti automobilius Irane pirmą kartą per 17 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi