Eismas

2018.09.17 14:20

Savaitgalį vairuotojai 38 kartus susidūrė su laukiniais gyvūnais

LRT.lt 2018.09.17 14:20

Pirminiais policijos duomenimis, savaitgalį, rugsėjo 14–16 d., mūsų šalies keliuose įvyko 39 eismo įvykiai, kuriuose buvo sužeisti 53 žmonės. Savaitgalį įvyko net 38 susidūrimai su laukiniai gyvūnai, vieno susidūrimo metu buvo sužeisti 2 žmonės. Penktadienį–sekmadienį pareigūnai keliuose išaiškino 136 neblaivius vairuotojus, 68 vairuotojų, kurių girtumas viršijo 1,5 promilės, atžvilgių pradėti ikiteisminiai tyrimai, skelbiama pranešime spaudai.

Viename neblaivaus vairuotojo sukeltame eismo įvykyje žuvo žmogus, 47 m. vairuotojas. Per tris paras įvyko 164 techniniai eismo įvykiai, kuriuose žmonės nenukentėjo, 12 tokių įvykių sukėlė neblaivūs vairuotojai.

Rugsėjo 14 d., penktadienį, keliuose įvyko 15 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 20 žmonių, tarp sužeistųjų – 7 nepilnamečiai.

Pusė visų penktadienio įskaitinių eismo įvykių – 8, įvyko Kaune.

Trijuose eismo įvykiuose Kaune, susidūrus automobiliams, sužeisti 3 keleiviai, 14-metė mergaitė ir du mažyliai, 1 m. mergaitė ir 1 m. berniukas. Automobiliui įvažiavus į sankryžą degant draudžiamam šviesoforo signalui ir susidūrus su kitu automobiliu, nukentėjo 6 m. keleivis.

Rokiškyje, vienam automobiliui įvažiavus į kito automobilio galinę dalį, nukentėjo abejų automobilių nepilnametės keleivės, 16 ir 7 m. mergaitės.

Asociatyvinė BNS nuotr.

Šiauliuose buvo partrenktas į pėsčiųjų perėją dviračiu įvažiavęs 14-metis berniukas.

Kauno r., kelyje Kaunas–Zapyškis–Šakiai, į kelią įbėgus briedžiui, susidūrimo metu buvo sužeisti du jauni vyrai, vairuotojas ir keleivis.

Rugsėjo 15 d., šeštadienį, keliuose įvyko 9 eismo įvykiai, sužeisti 9 žmonės, 1 nebalaivaus vairuotojo sukeltame eismo įvykyje žuvo 47 m. kito automobilio vairuotojas, dar viename neblaivaus vairuotojo sukeltame įvykyje buvo sužeistas keleivis.

10.25 min. Vilniaus r., kelyje kelyje Vievis–Maišiagala–Nemenčinė ties Mikulionių k., 57 m. vyras, neblaivus vairuodamas automobilį „Skoda Superb“, įvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su automobiliu „Renault Espace“, kurį vairavęs 47 m. vyras žuvo įvykio vietoje. Automobilio „Skoda Superb“ vairuotojui buvo nustatytas 2,34 prom. girtumas.

Šakių r., Juškakaimių k., sunkiai apgirtęs 50-metis vyras nesuvaldė vairuojamo automobilio, nuvažiavo nuo kelio sankasos ir apvirto. Įvykyje sužeistas 53 m. keleivis, vairuotojui nustatytas 2,58 prom. girtumas.

Šiauliuose, apsisukinėdamas iš pirmos eismo juostos, automobilio vairuotojas nepastebėjo ir nepraleido antra eismo juosta važiavusio motociklo, su kuriuo susidūrė. Nuo smūgio nevaldomas motociklas slydo važiuojamąja dalimi ir atsitrenkė į kitą, stovėjusį automobilį. 28 metų motociklininkas įvykio metu patyrė daugybinius sužalojimus ir gydomas ligoninės reanimacijos skyriuje.

Policijos duomenys

Šilalės r., Biržų Lauko kaime, dviračio vairuotojas, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio kito dviračio, ir su juo susidūrė, sužalodamas 43 m. dviratininkę.

Šeštadienį Vilniuje ir Kaune pėsčiųjų perėjose buvo partrenkti du pėstieji, nepasirinkus saugaus važiavimo greičio, nuo kelio nuvažiavo du nesuvaldyti automobiliai.

Rugsėjo 16 d., sekmadienį, įvyko 15 eismo įvykių, sužeisti 24 žmonės. Trečdalis eismo įvykių įvyko Vilniuje, 4 įvykiai įvyko Kaune. Sekmadienio įvykiuose sužeisti 7 nepilnamečiai. Susidūrimo metu Vilniuje sužeista 3 m. keleivė, stabdant maršrutiniam autobusui, apvirto vežimėlis, kuriame susižalojo 2,5 mėn. kūdikis. Lukiškių aikštėje 8 metų berniuką partrenkė riedučiais važinėjęs vaikinas.

Kaune buvo partrenkta prieš eismą dviračiu važiavusi 16-metė, nenustatyto asmens vairuojamu motociklu pasišalinusiu iš eismo įvykio vietos, pėsčiųjų perėjoje, buvo partrenktas pėsčiasis. Dviračiu taku važiavęs vaikinas, įvažiavo į pėsčiųjų taką, kur partrenkė 7 m. mergaitę. Taip pat Kaune, automobilis, apsisukimo sankryžoje metu, nepraleido tiesiai važiavusio kito automobilio, su kuriuo susidūrė, ir nuo smūgio atsitrenkė į elektros stulpą. Įvykio metu buvo sužeisti 3 žmonės, viena iš sužeistųjų – nepilnametė keleivė, 7 m. mergaitė.

Alytuje, pėsčiųjų perėjoje su dviračio taku partrenkta 8 m. dviratininkė.

Vilniuje, Metalo ir Geologų g. sankryžoje, teisės vairuoti neturintis vaikinas, įvažiavo į sankryžą degant draudžiamam šviesoforo signalui ir susidūrė su degant leidžiamam signalui į sankryžą įvažiavusiu automobiliu. Susidūrimo metu buvo sužeisti 3 žmonės – įvykį sukėlęs vairuotojas, kuriam nustatytas 0,48 prom. girtumas, kartu važiavusi 29 m. moteris ir 14-metė mergaitė.