Eismas

2018.09.05 15:50

Kelių policija surengė neeilinį reidą: tai truks keturis mėnesius

Vytenis Kudarauskas, LRT.lt2018.09.05 15:50

Policija pastebi ne tik blogai kelyje besielgiančius, tačiau ir pavyzdingus vairuotojus. Būtent šiuo tikslu Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai trečiadienio rytą Vilniuje surengė neeilinį reidą, per kurį apdovanojo pavyzdingus vairuotojus.

Nuo šio mėnesio Lietuvos kelių policijos tarnyba pradeda akciją, kurios metu stebės pavyzdingus vairuotojus ir paskatinimui jiems įteiks dovanų. Tokios akcijos bus vykdomos keturis mėnesius.

Rugsėjo mėnesį policija daugiausiai dėmesio kreips į tuos vairuotojus, kurie automobilyje veža vaikus. 

Bus stebima, ar vairuotojai vaikus veža tam skirtose kėdutėse. Trečiadienį vykusios akcijos metu policija ir stabdė tuos vairuotojus, kurie automobiliuose važiuoja su vaikais.

Atsakingi ir pavyzdingi vairuotojai buvo kviečiami prie policijos automobilio, kuriame pareigūnai tikrino Kelių eismo taisyklių (KET) nusižengimų istoriją. Jei vairuotojas neturėjo galiojančių nuobaudų, jam buvo įteikiamas dovanų kuponas, su kuriuo bus galima nusiplauti savo automobilį, o vaikams įteiktos saugaus eismo atmintinės, atšvaitai ir simbolinė akcijos rėmėjų dovana – muilo burbulai.

Policijos pareigūnus maloniai nustebino tai, kad dauguma trečiadienį sustabdytų vairuotojų ne tik neturėjo galiojančių nuobaudų, bet už KET pažeidimus nebuvo bausti apskritai. Tai tik įrodo, kad būti pavyzdingais ir atsakingais vairuotojais tikrai įmanoma.

Buvo maloniai nustebinti

Kadangi rugsėjis yra mokslo metų pradžia, policija nusprendė, kad didesnį dėmesį skirs būtent saugiam vaikų vežimui į mokymo įstaigas. Beveik visi akcijos metu sustabdyti vairuotojai, savo vaikus vežė būtent į darželius ir mokyklas. 

Daugelis jų, išvydę, kad yra stabdomi policijos, šiek tiek pasimetė, tačiau kai sužinojo priežastį, kodėl pateko į policijos pareigūnų dėmesį – neslėpė šypsenos.

„Labai smagu, kad tokios akcijos vyksta ir labai gerai, kad jos susijusios su vaikais ir taip skatinama pasitikėti Lietuvos policija. Džiugu, kad gavome ir dovanėlių, kurios padės būti saugesniais kelyje“, – LRT.lt teigė vienas iš pavyzdingų vairuotojų.

Viena iš pavyzdingų vairuotojų, kuri apskritai niekada nėra bausta už KET pažeidimus, taip pat džiaugėsi, kad policija vykdo akcijas, kuriomis siekiama skatinti vairuotojus kelyje elgtis pavyzdingai.

„Pagalvojau, kad policija mane stabdo dėl to, jog kažką padariau negerai. Tačiau labai apsidžiaugiau ir man tai buvo netikėta, kad policija nori mane apdovanoti. Labai džiaugiuosi, kad vykdomos tokios malonios akcijos“, – džiaugsmo neslėpė vairuotoja.

Tai ne vienkartinė akcija ir Lietuvos kelių policija žada, kad pavyzdingą elgesį kelyje demonstruojantys vairuotojai bus stebimi ir toliau, o jų laukia malonios staigmenos.

Kaip vyko ši akcija, galite pamatyti ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ parengtame reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt