Eismas

2018.09.03 20:00

Iš „Lego“ detalių sukontravo natūralaus dydžio „Bugatti Chiron“ kopiją

lrytas.lt2018.09.03 20:00

„Lego“ pristatė natūralaus dydžio „Bugatti Chiron“ kopiją, kuri yra ne tik stebėtinai panaši į originalą, bet ir gali važiuoti savo eiga.

Superautomobiliui buvo panaudota daugiau nei 1 mln. konstruktoriaus detalių ir 2304 maži elektros motorai. 

Užtruko beveik metus 

Neeilinio projekto „Lego“ darbuotojai ėmėsi dar 2017 metų rugsėjį ir baigė prieš porą mėnesių.  Kitaip nei panašiuose reprezentaciniuose šios žinomos kompanijos kūriniuose superautomobilio konstrukcijoje nebuvo panaudotas nė lašas klijų.  

Tiesa, tam, kad „Chiron“ kopijai būtų galima uždėti ratus, o važiuoklė atlaikytų daugiau nei 800 kilogramų plastiko detalių svorį, ji turi plieninį rėmą su pakabos ir vairo mechanizmo dalimis. Tokia konstrukcija taip pat leidžia salone važiuoti vairuotojui ir keleiviui. 

Visa kita, įskaitant veikiančius priekinius ir galinius žibintus, darinėjamas duris ir interjerą su vairu, prietaisų skydeliu, pavarų perjungimo svirtimi, pedalais, sėdynėmis ir veidrodėliai, buvo surinkta iš „Lego“ detalių. 

Kompanija skelbia, kad specialiai šiam projektui pagamino 56 unikalias konstruktoriaus dalis. Automobilio surinkimui prireikė net 13400 žmogaus darbo valandų.  

Neįtikėtina elektros jėgainė 

Panašumas į originalą – tiesiog neįtikėtinas, tačiau dar labiau stebina šio superautomobilio jėgainė. „Lego“ sujungė 2304 konstruktoriaus elektros varikliukus, o tam panaudojo 2016 ašis ir 4032 plastikinius krumpliaračius. 

Bendra tokios neįprastos jėgainės galia siekia 5,3 AG, o tai leidžia automobiliui išvystyti 30 km/val. greitį. 35 nuotr.  „Bugatti Chiron“ kopijai buvo panaudota daugiau nei 1 mln. „Lego“ detalių ir 2304 elektros varikliukai. 

Lyginant su tikruoju „Chiron“, kuris gali važiuoti 420 km/val. greičiu, tai neatrodo įspūdinga, tačiau stebina vien faktas, kad ši transporto priemonė apskritai gali važiuoti. Kompanija neplanuoja gaminti tokio konstruktoriaus komplekto – sunku įsivaizduoti, kokio dydžio būtų jo instrukcija. 

Bet apie „Chiron“ svajojantys technikos entuziastai gali įsigyti iš detalių surenkamą gerokai sumažintą jo kopiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt