Eismas

2018.08.30 16:45

R. Šimašius: Vyriausybė prisidės prie Liepkalnio sankryžos rekonstrukcijos

ELTA2018.08.30 16:45

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius po susitikimo su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu Vyriausybėje sakė gavęs patikinimą, kad rekonstruojant Žirnių–Liepkalnio sankryžą Vilniuje prisidės ir Vyriausybė.

„Aptarėme keletą klausimų, tačiau pagrindinis – Žirnių–Liepkalnio sankryža, pro kur važiuoja visi sunkvežimiai iš Minsko į Klaipėdą, kelia ekologines problemas. 

Pažadą gavau, kad prie to bus prisidėta. Tai bus valstybės ir savivaldybės bendras projektas, bet kadangi tai yra aplinkkelis – natūralu, kad Vyriausybės indėlis bus“, – žurnalistams sakė R. Šimašius. 

Paklaustas, kokia, tikimasi, būtų projekto vertė, R. Šimašius įvardijo 23 mln. eurų sumą. 

„Ši magistralė išspręstų viso tranzito į Baltarusiją klausimus. Premjeras pavedė aptarti projektą su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Susisiekimo ministerija bei sostinės savivaldybe. 

Tai yra prioritetinis klausimas, nes sprendžiami Vilniaus eismo reguliavimo klausimai, taršos mažinimas ir tranzito gerinimas“, – žurnalistams sakė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. 

Planai rekonstruoti Liepkalnio ir Žirnių gatvės bei Minsko plento sankryžą paskelbti dar 2016 m. Joje aktuali spūsčių ir ekologijos problema, nes ja iš Baltarusijos kasdien važiuoja daug vilkikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.