Naujienų srautas

Eismas2018.08.30 14:25

Lietuvos moksleiviams – 1000-asis geltonasis autobusiukas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo geltonųjų autobusiukų perdavimo savivaldybėms šventėje ir įteikė transporto priemonių dokumentus mokyklų atstovams.

Katedros aikštėje vykusioje šventėje šalies vadovė pasveikino iš visos Lietuvos atvykusius moksleivius bei mokytojus ir pabrėžė, kad geltonieji autobusiukai tai pirmiausia rūpinimasis vaikais, nes atstumas iki mokyklos neturi būti problema nei mokiniams, nei tėvams, o kelionė į mokyklą yra viena iš gero mokymosi sąlygų.

Prezidentė paragino priimti šiuos automobilius kaip valstybės ir Europos Sąjungos dovaną mokyklos bendruomenei ir visiems, norintiems, kad vaikai Lietuvoje saugiai ir greitai atkeliautų į mokyklas, o po pamokų bei užsiėmimų būreliuose taip pat patogiai grįžtų į namus.

Mokykliniai autobusiukai skirti toliau kaip 3 km nuo ugdymo įstaigos gyvenantiems vaikams vežioti, taip pat specialiųjų poreikių turintiems mokiniams vežti. Autobusiukai tarnauja ir šalies pažinimui.

Prezidentė pabrėžė, kad mokyklinius autobusiukus tikimasi kuo dažniau matyti ir prie muziejų, koncertų ar teatrų salių, kai jie čia atveš moksleivius.

Šiemet iš viso įsigyti 157 mokykliniai autobusiukai. Jie mokykloms bus perduoti trimis etapais: 50 autobusų padovanota šventės metu, dar tiek pat bus perduoti rugsėjo, ir dar 57 – lapkričio mėnesį.

Nuo 2000 m., kai pradėta mokyklas aprūpinti autobusiukais, valstybė įsigijo jau 1060 autobusų. Praeitais mokslo metais kasdien jais į mokyklas vyko per 23 tūkst. šalies mokinių.

Simbolinio – 1000-ojo – geltonojo autobusiuko dokumentus šalies vadovė įteikė Prienų „Revuonos“ pagrindinei mokyklai, švenčiančiai įkūrimo šimtmetį.

Visiems susirinkusiems Prezidentė palinkėjo saugių kelionių, gražių paskutinių vasaros dienų ir šaunių naujų mokslo metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi