Naujienų srautas

Eismas2018.08.30 14:09

Vilniuje atidarytas naujas T. Narbuto gatvės viadukas

Judrioje sostinės Narbuto gatvėje ketvirtadienį buvo atidarytas naujas viadukas pėstiesiems ir dviratininkams. Pėsčiųjų perėja per T. Narbuto gatvę bus panaikinta.

Viadukas kainavo beveik 1,4 mln. eurų – darbai turėjo būti baigti dar balandį, tačiau nukelti iki rugsėjo dėl papildomų projekto sąlygų, užtrukusio jo viešinimo, gyventojų pastabų.

Savivaldybė primena, kad viaduko per T. Narbuto gatvę statybos darbai truko apie 4 mėnesius, o plieninė konstrukcija sumontuota vos per vieną naktį. 

Teigiama, kad tokio tipo viadukas – be atraminių guolių, kai plieninė konstrukcija įbetonuojama į atramas – yra pirmasis Lietuvoje. Tokia statymo praktika perimta iš Švedijos.

Vilniaus savivaldybės iliustracija

Vidutiniškai statybose dirbo nuo 15 iki 30 darbuotojų vienu metu. Paklota apie 300 metrų naujų vandens nuotekų vamzdžių ir tiek pat elektros komunikacijų. Visam objektui sunaudota apie 350 kub. m betono, paklota daugiau kaip 200 tonų asfalto dangos.

Daugiau kaip 67 metrų ilgio ir beveik 7 metrų pločio pėsčiųjų ir dviračių viadukas per T. Narbuto gatvę bus pritaikytas ir žmonėms su negalia bei mamoms su vežimėliais, nes bus įrengtos dvi nuovažos iš abiejų viaduko pusių.

Geros žinios laukia ir dviračių transporto priemonių mėgėjų, nes pastačius viaduką esami dviračių takai susijungs su dviračių maršrutu Č. Sugiharos gatve ir A. Vaitkaus ir I. Šimulionio gatvėmis. Tai pagerins susisiekimą tarp Viršuliškių ir Karoliniškių rajonų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi